PlusLiga: Podopieczni Anastasiego ponownie lepsi od zawiercian

Siatkarze z Warszawy podejmowali przed własną publicznością podopiecznych trenera Marka Lebedewa. Zawiercianie w spotkaniu tym walczyli z zespołem ze stolicy, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali cały mecz w trzech setach, a MVP pojedynku został wybrany przyjmujący gospodarzy, Kevin Tillie.

 

Mecz zaczął się udanym atakiem Artura Udrysa, który niespodziewanie wyszedł na boisko w pierwszej szóstce (1:0). Kevin Tillie zdecydował się na kiwkę z lewego skrzydła, która weszła w pole i gospodarze prowadzili już dwoma punktami (4:2). Marcin Kania domknął podwójny blok, który zatrzymał francuskiego przyjmującego (5:5). Mateusz Malinowski przedarł się przez blok Piotra Nowakowskiego, a goście nie pozwalali wyjść Verva Warszawa Orlen Paliwa na większe prowadzenie (7:7). Cztery punkty przewagi Warszawie udało się uzyskać po dobrych zagrywkach Bartosza Kwolka (12:8). Patryk Czarnowski skończył atak z przesuniętej krótkiej i przewaga graczy ze stolicy zmalała do dwóch punktów (11:13). Artur Udrys zaliczył akcję „za dwa”, po dobrej obronie skończył piłkę posłaną mu przez Antoine Brizarda (18:12). Alexandre Ferreira posłał piłkę w siatkę przy serwisie, a Antoine Brizard w kolejnej akcji oddał rywalom punkt w ten sam sposób (16:20). Kevin Tillie dostał piłkę na wyczyszczoną siatkę i z łatwością skończył swój atak (23:18). Seta zakończyli zawiercianie zepsutą zagrywką (20:25).

 

Drugi set również zaczął się wyrównanie. Mateusz Malinowski skończył atak z prawej strony i podopieczni Marka Lebedewa wyszli na jednopunktowe prowadzenie (2:1). Zaraz jednak Piotr Nowakowski zanotował blok na swoim koncie, a Kwolek posłał asa serwisowego i gospodarze znów zyskali dwa „oczka” przewagi (5:3). Kevin Tillie zapisał kolejny punkt na swoim koncie i wyrastał na lidera tego spotkania (8:5). Arsh Dosanjh rozegrał piłkę do Czarnowskiego na czystą siatkę i bez problemu zdobyli kolejny punkt (9:11). Artur Udrys kończył wszystkie piłki rozgrywane do niego przez Antoine Brizarda i grał na wysokiej skuteczności (14:11). Zawiercianie po raz drugi dotknęli siatki przy ustawianiu bloku i oddali przeciwnikom za darmo kolejny punkt (12:16). Dosanjh efektownie zaatakował ze środka, jednak gospodarze dalej prowadzili trzema punktami (16:19). Alexandre Ferreira przy ataku z pipe’a nabił się na potrójny blok i podopieczni Andrei Anastasiego pewnie zmierzali po zwycięstwo w również w drugiej partii (17:21). Marcin Kania skończył ze środka jedną z niewielu piłek, ale przewaga gospodarzy była za wysoka, by móc doprowadzić do remisu (20:24). Druga odsłona zakończyła się w ten sam sposób jak poprzednia, goście posłali piłkę w aut przy serwisie (21:25).

 

Piotr Nowakowski wbił pierwszego gwoździa w tym secie (2:1). Mateusz Malinowski posłał mocną zagrywkę w Kevina Tillie, który nie utrzymał jej w grze. Zawiercie pierwszy raz od dłuższego czasu zyskało 2 punkty przewagi (4:2). Alexandre Ferreira posłał piłkę w 9. metr i jego drużyna zyskała pierwsze tak duże prowadzenie w całym meczu (7:4). Podopieczni Lebedewa nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i po kiwce Antoine Brizarda na tablicy widniał już remis 8:8. Bartosz Kwolek zdobył punkt z prawego ataku, a Nowakowski dołożył do tego blok. Gospodarze po raz kolejny w tym meczu oddalali się punktowo od Zawiercian (12:10). Verva Warszawa Orlen Paliwa zatrzymała blokiem atakujących Aluron Virtu CMC Zawiercie dwie akcje z rzędu i wydawało się to przełomowym momentem dla przebiegu tego spotkania (15:10). Alexandre Ferreira obił blok Nowakowskiego i dołożył kolejny punkt do swojego konta (12:17). W pole serwisowe wszedł zadaniowo Grzegorz Bociek, jednak nie udało mu się zaszkodzić przeciwnikom zagrywką (13:19). Bartosz Kwolek popisał się kolejną kiwką na lewym skrzydle i mecz zbliżał się ku końcowi (22:16). Spotkanie zakończyło się asem serwisowym zdobytym przez francuskiego rozgrywającego (25:19).

 

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

 

MVP: Kevin Tillie

 

 

Składy zespołów:

 

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys, Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski, Jan Król

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Arash Dosanjh, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Nikolay Penchev, Patryk Czarnowski, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Marcin Waliński, Grzegorz Bociek, Grzegorz Bociek, Piotr Lipiński

 

 

 

Źródło: Informacja własna