Tonček Štern dołączył do Halkbanku Ankara

Wczoraj władze BKS-u Visła Bydgoszcz oficlanie poinformowały o zerwaniu kontraktu przez Tončeka Šterna. Dziś natomiast znamy już nowego pracodawcę słoweńskiego atakującego, a będzie nim zespół Halkbanku Ankara, który oprócz rywalizacji o jak najlepsze wyniki w lidze tureckiej występuje w Lidze Mistrzów.

 

Zerwanie bez porozumienia stron

 

Tonček Štern do zespołu z Bydgoszczy dołączył przed sezonem 2019/2020 po trzech latach spędzonych w lidze włoskiej, najpierw w ekipie Calzedonia Verona (2016-2018), a następnie w zespole Top Volley Latina (2018-2019). Z drużyną z Bydgoszczy miał walczyć o jak najlepsze wyniki, jednak po bardzo słabym starcie PlusLigi głównym celem bydgoszczan jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnim czasie jednak słoweński atakujący zdecydował się na zerwanie kontraktu z bydgoskim klubem mimo braku zgody ze strony władz, a powodem jego decyzji miały być zaległości finansowe. Klub zaprzeczył jakimkolwiek naruszeniom przepisów regulujących te kwestie, zaś o całej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Turecka przygoda

 

Na nowego pracodawcę Tonček Štern nie musiał długo czekać, bowiem dziś dotarła do nas informacja o nowym pracodawcy Słoweńca. Sezon 2019/2020 atakujący zakończy w Turcji, gdzie dołączył do zespołu Halkbanku Ankara. Aktualny wicemistrz Europy ma pomóc tureckiemu zespołowi w walce o jak najlepsze wyniki w lidze tureckiej, a także w ostatnich meczach Ligii Mistrzów. Przypomnijmy, że Halkbank Ankara jest grupowym rywalem drużyny Jastrzębskiego Węgla, z którą już dwukrotnie przegrał w tegorocznej edycji imprezy. Gracze z Ankary zajmują obecnie ostatnie miejsce w grupie „C”, mając na koncie cztery porażki, zatem starcia z Zenitem Kazań i zespołem Greenyard Maaseik będą dla nich pożegnaniem z rozgrywkami.

 

Źródło: Informacja własna