Tomasz Kalembka w Asseco Resovii Rzeszów

W ostatnich dniach okna transferowego w plusligowych zespołach nastąpiło wiele zmian, między innymi na rozwiązanie kontraktu z BKS Visłą Bydgoszcz zdecydował się Tomasz Kalembka. Środkowy, który sezon 2019/2020 rozpoczynał w Bydgoszczy przenosi się na Podkarpacie, gdzie będzie występował w Asseco Resovii Rzeszów.

 

Efekt domina

 

W ostatnich dniach można zaobserwować wzmożone zmiany kadrowe w plusligowych zespołach. Jedną z takich zmian jest rozwiązanie kontraktu przez Tomasza Kalembkę, który do tej pory występował w BKS Viśle Bydgoszcz, ale od dziś środkowy stał się zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Zmiana ta spowodowana jest między innymi kontuzją Marcina Możdzonka, który od dłuższego czasu nie może pomóc swojemu zespołowi w walce o najwyższe cele. Tomasz Kalembka sezon 2018/2019 spędził w zespole z Kędzierzyna-Koźla, skąd na zasadach wypożyczenia przeniósł się do Bydgoszczy. Ze względu na roszady kadrowe Tomasz Kalembka sezon dokończy w Rzeszowie. „Wobec kłopotów zdrowotnych, które nękają naszych środkowych od początku sezonu, zdecydowaliśmy się uzupełnić tę formację właśnie Tomkiem” – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovia S.A.

 

Asseco Resovia nie ma za sobą udanego okresu, zespół ma za sobą pasmo porażek i plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Słaba postawa zespołu spowodowała, że ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnał się Piotr Gruszka, o czym możecie przeczytać TUTAJ, a jego obowiązki tymczasowo przejął Wojciech Serafin. Tomasz Kalembka w barwach rzeszowskiej drużyny zadebiutuje już w poniedziałek, kiedy to Asseco Resovia zmierzy się z BKS Visłą Bydgoszcz. O miejsce w wyjściowym składzie Tomasz Kalembka rywalizować będzie z Bartłomiejem Krulickim, Bartłomiejem Lemańskim oraz Grzegorzem Kosokiem. Poza składem pozostaje Marcin Możdzonek, który zmaga się z kontuzją.

 

Ostatnie dni przyniosły wiele zmian w PlusLidze, jednak już dziś startuje kolejna kolejka drugiej rundy sezonu zasadniczego. Choć rzeszowski zespół zajmuje jedenaste miejsce w tabeli to w dalszym ciągu pozostaje w grze o fazę play-off, bowiem różnice punktowe między zespołami są niewielkie.

 

 

 

Źródło: http://www.assecoresovia.pl/informacja własna