Biało-czerwoni poznali grupowych rywali w Tokio

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła składy grup turnieju Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Włochami, Kanadyjczykami, Irańczykami, Japończykami i reprezentacją Wenezueli. W ćwierćfinale zaś biało-czerwoni mogą trafić m.in. na Brazylijczyków lub Francuzów.

 

Szybka kwalifikacja 

 

Reprezentacja Polski awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zapewniła sobie już w sierpniu, wygrywając turniej w Gdańsku. Dzięki tak wczesnemu zamknięciu kwestii kwalifikacji, siatkarze mogli liczyć na chwilę oddechu w trakcie sezonu ligowego (turniej”ostatniej szansy” został rozegrany w styczniu), zaś trener Vital Heynen zyskał więcej czasu na przyjrzenie się swoim podopiecznym i podjęcie decyzji o potencjalnym składzie drużyny narodowej.

 

Grupowi rywale w zasięgu mistrzów świata

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej po poznaniu ostatnich uczestników turnieju olimpijskiego podzieliła zespoły na dwie grupy, a odbyło się to na zasadzie „serpentyny”. Reprezentacja Polski trafiła do grupy „A”, gdzie będzie się mierzyła z reprezentacją Włoch, Kanady, Iranu, Japonii oraz Wenezueli. O wiele mocniej obsadzona wydaje się być grupa „B”, w której znalazły się takie zespoły jak reprezentacja Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Argentyny, Tunezji czy zwycięzcy styczniowych europejskich kwalifikacji, Francuzi.

 

W ćwierćfinale zwycięzca grupy „A” będzie rywalizował z czwartą ekipą grupy „B” i odwrotnie. Z kolei drużyna która zajmie drugą lokatę w grupie „A” zmierzy się z trzecim zespołem grupy „B”.

 

Podział grup Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020:

 

GRUPA A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela

 

GRUPA B: Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja

 

Źródło: http://www.fivb.org / opracowanie własne