Argentyna pierwszym uczestnikiem Memoriału Wagnera

Organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zaprezentowali pierwszą reprezentację, która obok Polaków, pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie. W osiemnastej edycji tego prestiżowego turnieju udział weźmie drużyna narodowa Argentyny, dla której będzie to dopiero drugi występ w historii w Memoriale Wagnera.

 

Tradycją stała się już, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera poprzedza najważniejszy turniej w sezonie reprezentacyjnym. Podczas zbliżających się rozgrywek narodowych dla podopiecznych trenera Vitala Heynena najważniejszą imprezą będą Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio. Osiemnasta edycja Memoriału ponownie zagości do Krakowa, a zmagania odbędą się w dniach 9-11 lipca. Oprócz Polski w turnieju wystąpią trzy inne drużyny. Jak poinformowali organizatorzy pierwszą z nich jest reprezentacja Argentyny. W dotychczasowej historii Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zespół narodowy Argentyny wystąpił tylko raz, w 2012 roku, kiedy to zajął trzecie miejsce. Również dla podopiecznych Marcelo Mendeza turniej będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Reprezentacja Argentyny olimpijską przepustkę wywalczyła w turnieju w Ningbo, gdzie pokonała zespoły z Chin, Finlandii oraz Kanady.

 

W poprzedniej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Brazylia. O tym kto oprócz Polaków i Argentyńczyków powalczy w tegorocznej odsłonie turnieju przekonamy się w najbliższych tygodniach. Z pewnością będą to zespoły z wysokiej półki, a wszystko po to, aby ostatni test przed wyjazdem do Tokio pozwolił znaleźć i wyeliminować słabe punkty biało-czerwonych.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/ opracowanie własne