Michał Filip odchodzi z Radomia

Po trzech latach spędzonych w Radomiu Michał Filip zdecydował się na opuszczenie zespołu, aby móc spędzać więcej czasu na boisku. Kontrakt pomiędzy zawodnikiem a klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. „Propozycja rozwiązania kontraktu wyszła z inicjatywny zawodnika” – powiedział prezes Wojciech Stępień.

 

Czas na zmiany

 

Przygoda z siatkówką Michała Filipa rozpoczęła się Asseco Resovii Rzeszów w rozgrywkach 2013/2014. Wraz z klubem z Podkarpacia wywalczył brązowy medal Młodej Ligii w 2012 roku oraz trzecie miejsce Mistrzostw Juniorów tego samego roku oraz srebrny medal w tych samych rozgrywkach w 2013 roku. Pierwsze poważne kroki w PlusLidze stawiał natomiast  w stolicy, gdzie wówczas został wypożyczony w 2014 roku i od tego czasu występował w AZS Politechnice Warszawskiej, gdzie spędził 3 lata (2014-2017). Atakujący pozostał na terenach mazowieckich i w kolejnych rozgrywkach reprezentował barwy Cerrad Enea Czarnych Radom (2017/2018), co ostatecznie czynił na przestrzeni trzech sezonów (2018/2019, 2019/2020). 25-latkowi trudno jednak było znaleźć uznanie w oczach trenera Roberta Prygla.

 

Najpierw rywalizował o miejsce w czołowej szóstce z Jakubem Ziobrowskim, a później także o pozycje w podstawowym składzie musiał się mierzyć z Maksimem Zhigalovem. W drugim etapie sezonu otrzymał szansę od trenera i wykazał się dobrą dyspozycją na boisku. W znaczącym stopniu przyczynił się do wywalczenia historycznego sukcesu, jakim było piąte miejsce na koniec sezonu 2018/2019. W obecnych rozgrywkach przegrał rywalizację o wyjściową szóstkę z Karolem Butrynem i spędził niewiele czasu na boisku. To też zadecydowało o zakończeniu współpracy z radomskim klubem, czego nie ukrywają jego władze oraz sam zawodnik. „Propozycja rozwiązania kontraktu wyszła z inicjatywny zawodnika. Michał chce jak najwięcej czasu spędzać na boisku, grając częściej w „pierwszej szóstce”. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dla dobra dalszego rozwoju i kariery sportowej Michała, zmiana barw klubowych będzie najlepszym rozwiązaniem” – mówi prezes drużyny, Wojciech Stępień. Michał Filip nie kryje jednak wdzięczności w związku z  przyjemnym pobytem w Radomiu oraz miłymi wspomnieniami jakie zyskał przez ten czas. „Dziękuję klubowi, wszystkim sponsorom, kibicom oraz całej drużynie za wspólne lata spędzone w Radomiu. Całe miasto oraz klub będę bardzo miło wspominał” – powiedział atakujący.

 

 

Na przestrzeni siedmiu sezonów rozegranych na parkietach PlusLigi zawodnik urodzony w Rzeszowie uzbierał 1951 punktów. W tym zanotował 115 asów, 1610 „oczek” uzyskał elementem ataku i dołożył 226 punktowych bloków. W obecnych rozgrywkach Michał Filip zameldował się na boisku podczas 16 spotkań i zapisał na swoim koncie 94 „oczka” (3 asy serwisowe, 150 punktów atakiem oraz 12 bloków).

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne