Łukasz Zugaj wraca do Radomia

Łukasz Zugaj dołączył właśnie do Cerrad Enea Czarni Radom w miejsce Michała Filipa, który 30 stycznia oficjalnie zdecydował się na opuszczenie drużyny. 27-letni wychowanek radomskiego klubu w tym sezonie występował w I Lidze, gdzie bronił barw KPS-u Siedlce, a do Radomia i PlusLigi wraca po dwóch latach przerwy.

 

Czas na powrót 

 

Łukasz Zugaj w sezonach 2010-2012 był zawodnikiem SMS-u Spała w i Czarnych Radom, a następnie na rok przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. W rozgrywkach 2013/2014 zawodnik ponownie występował w zespole z Radomia, wtedy już na poziomie plusligowym, co było dla niego cennym doświadczeniem. Siatkarz kolejny rok spędził w KS Lechii Tomaszów Mazowiecki, a następnie ponownie na sezon wrócił do radomskiego klubu. W latach 2015-2017 zawodnik bronił barw pierwszoligowego MKS-u Avii Świdnik. W rozgrywkach 2017/2018 Łukasz Zugaj grał dla drugoligowego RCS-u Czarnych Radom, by następnie zasilić szeregi LUK Politechniki Lublin i KPS-u Siedlce. „Bardzo się cieszę , że wracam do swojego rodzinnego miasta. Jestem wychowankiem tego klubu i każda szansa gry w klubie jest dla mnie dodatkową motywacją, a także wyróżnieniem. Za mną dwa sezony poza Radomiem, gdzie broniłem barw LUK Politechniki Lublin, z którą udało się awansować na zaplecze PlusLigi, a także występowałem w zespole z Siedlec” – powiedział wracający do Radomia zawodnik.

 

Dla Łukasza Zugaja ponowny występ w klubie z Radomia nie będzie jedynie powrotem do rodzinnego miasta, ale również do występów na plusligowych parkietach. Zawodnik w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce występował w sezonach 2012/2013 – PGE Skra Bełchatów, 2013/2014, 2015/2016 oraz w 2018 roku (zmiana medyczna za Michała Filipa) – Cerrad Czarni Radom.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne