Masny wraca do Bydgoszczy. Lipiński zagra w Zawierciu

Aluron Virtu CMC Zawiercie nie ma za sobą udanego okresu, który zamiast w ligowe zwycięstwa obfituje w porażki. Decyzją zarządu zawierciańskiego klubu z drużyny odszedł Michal Masny, który sezon dokończy w Bydgoszczy. Natomiast do Jurajskich Rycerzy dołączy Piotr Lipińki, który do tej pory reprezentował barwy BKS Visły Bydgoszcz. 

 

Kapitan schodzi ze statku 

 

Michal Masny do zespołu Aluron Virtu CMC dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 i skutecznie poprowadził Jurajskich Rycerzy po czwarte miejsce na zakończenie rozgrywek PlusLigi. Zawiercianie zostali okrzyknięci niespodzianką minionego sezonu, a Michal Masny stawiany był w gronie najlepszych rozgrywających PlusLigi. Nie z mniejszymi nadziejami podopieczni Marka Lebedewa przystąpili do sezonu 2019/2020, w zespole bowiem nie doszło do wielkich zmian kadrowych. Przede wszystkim w drużynie pozostał rozgrywający Michal Masny, który był również kapitanem zespołu. Po dobrym początku sezonu przyszły gorsze momenty i szereg porażek. Chodź zespół z Zawiercia nie ma za sobą dobrego okresu i prezentuje się poniżej oczekiwań, to zarówno włodarze klubu jak i kibice, zachowują spokój. Jak informuje zarząd klubu z Bydgoszczy w porozumieniu z włodarzami Aluron Virtu CMC, Michal Masny od dziś reprezentować będzie barwy BKS Visły Bydgoszcz. Natomiast szeregi drużyny prowadzonej przez Marka Lebedewa zasili Piotr Lipiński.

 

Piotr Lipiński do zespołu z Bydgoszczy przeniósł się po latach spędzonych w pierwszej lidze. W trwającym sezonie skutecznie prowadził grę bydgoszczan, lecz zespół obecnie plasuje się na ostatnim miejscu ligowej tabeli. W skutek decyzji zarządów Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz BKS Visły Bydgoszcz rozgrywający sezon dokończy w Zawierciu. Piotr Lipiński nie będzie miał zbyt dużo czasu na aklimatyzację w zespole, już w środę bowiem Jurajscy Rycerze zmierzą się w kolejnej rundzie Pucharu Challenge z Spor Toto Ankara. O miejsce w wyjściowym składzie Piotr Lipiński rywalizować będzie z Arashem Dosanjhem.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/ opracowanie własne