PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz

Verva Warszawa ORLEN Paliwa zmierzyła się na Torwarze z ostatnią drużyną tabeli, BKSem Visłą Bydgoszcz. Gospodarze, zgodnie z przewidywaniami, wygrali spotkanie nie oddając przeciwnikom seta, dopisując do swojego konta komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został wybrany libero, Damian Wojtaszek.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną grą. Pierwszą dwupunktową przewagę Verva Warszawa ORLEN Paliwa zyskała po ataku Piotra Nowakowskiego ze środka (4:2). Pierwszą długą akcję na swoją korzyść zapisał BKS-u Visła Bydgoszcz dzięki skutecznemu atakowi Gonzalo Quirogi z lewego skrzydła (5:6). Gospodarze wysunęli się na prowadzenie, kiedy Artur Udrys pojawił się w polu serwisowym (10:6). Antoine Brizard zapisał punkt na swoim koncie po kiwce w środek boiska i Warszawa prowadziła już 13:8. Andrzej Wrona posłał piłkę za boczną linię przy ataku i przewaga Verva Warszawa ORLEN Paliwa zmalała do stanu 14:11. Kevin Tillie włączył się do gry i skończył dwa ataki z lewego skrzydła (18:12). Toncek Stern wygrał przepychankę na siatce z Tillie, jednak gospodarze pewnie szli po zwycięstwo w pierwszej odsłonie (14:19). Radosław Gil, który wszedł na zagrywkę, posłał piłkę w siatkę i gospodarze mieli pierwszą piłkę setową (16:24). Partię zakończył Brizard mocną zagrywką, której nie przyjął Quiroga (16:25).

W drugim secie Bydgoszcz miała szansę na dwupunktowe prowadzenie, jednak Gałązka zaserwował piłkę w aut (3:3). Udało się to jednak chwilę później, kiedy Dawid Woch zatrzymał Wronę blokiem na środku (3:5). Stern skończył atak z lewej strony i podopieczni Przemysława Michalczyka zdobyli pierwszą tak dużą przewagę w tym starciu (9:5). Jan Król, który zmienił Udrysa na pozycji, dobrze wszedł w mecz i od razu zapisał na swoim koncie udany atak z prawego skrzydła (9:10). Wrona przy ataku posłał piłkę w sam narożnik boiska i Warszawa wysunęła się na prowadzenie (14:13). Gospodarze zyskali jeszcze większą przewagę, kiedy Bartosz Kwolek pojawił się w polu serwisowym (18:15). Kwolek przepchnął piłkę na podwójnym bloku i na tablicy było już 21:14 dla podopiecznych Andrei Anastasiego. Gracze BKS-u Visła Bydgoszcz nie utrzymali piłki w grze po serwisie Brizarda i set zakończył się wynikiem 25:20.

W początkowej fazie trzeciej partii drużyna Anastasiego już wypracowała trzypunktową przewagę (5:2). Francuski rozgrywający pojawił się na zagrywce i znów zapisał ma swoim koncie asa (7:3). Król skończył efektownie przechodzącą piłkę i gospodarze znacznie wysunęli się na prowadzenie (9:3). Igor Grobelny, który zmienił Kevina Tillie, popisał się efektowną czapą na atakującym rywali (11:7). Kwolek został zatrzymany przez potrójny blok, a goście powoli odrabiali straty (15:13). Kwolek i Król nabili się na blok rywali i BKS doprowadził do remisu (17:17). W końcówce partii drużyna z Bydgoszczy wypracowała dwa punkty przewagi po pojawieniu się Piotra Lipińskiego w polu serwisowym (19:17). Jakub Urbanowicz obił warszawski blok, ale w kolejnej akcji Król odwdzięczył się tym samym. Verva Warszawa ORLEN Paliwa zdobyła trzy punkty z rzędu, ostatni po ataku Kwolka z lewej strony, i wysunęła się na prowadzenie (23:22). Set zakończył Urbanowicz serwując w aut (23:25).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16; 25:20; 25:23)

MVP: Damian Wojtaszek

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Artur Udrys, Kevin Tillie, Damian Wojtaszek (L), Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski oraz Jan Król, Dominik Jaglarski, Patryk Niemiec, Igor Grobelny

BKS Visła Bydgoszcz: Janusz Gałązka, Dawid Woch, Tonček Štern, Piotr Lipiński, Paweł Gryc, Gonzalo Quiroga, Kamil Szymura (L) oraz Radosław Gil, Jakub Peszko, Jakub Urbanowicz