Kwal. do IO: Reprezentacja Francji wywalczyła kwalifikację olimpijską

W finałowym meczu Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich zmierzyły się reprezentacje Francji i Niemiec. Pierwsze dwa sety Francuzi wygrali bez problemów, natomiast w trzeciej odsłonie Niemcy postawili rywalom trudne warunki. Ostatecznie w decydujących piłkach lepsza okazała się reprezentacja Francji, która wywalczyła tym samym miejsce w turnieju olimpijskim.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów między zespołami (1:1), lecz kilka chwil później błąd popełnił Denys Kaliberda (3:1). W kolejnych akcjach zespoły nie zwalniały ręki, a atak z prawego skrzydła skończył Gyorgy Grozer (4:5). Dzięki cierpliwej grze Niemcy doprowadzili do wyrównania wyniku (6:6). Między zespołami trwała wyrównana wymiana ciosów (9:9), lecz po raz kolejny atakował Gyorgy Grozer (11:9). Jednak prowadzenie niemieckiej drużyny nie trwało długo, a w polu zagrywki dobrze spisywał się Jean Patry (12:11). W kolejnych fragmentach oba zespoły były bardzo zmotywowane, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (14:13). Na środku siatki zameldował się Nicolas Le Goff (15:15), dodatkowo atak z przechodzącej piłki skończył Ervin N’Gapeth (16:15). Kilka chwil później reprezentacja Francji zachowała więcej koncentracji w sytuacyjnych akcjach i wyszła na trzypunktowe prowadzenie (19:16). W kolejnej akcji Christain Fromm musiał uznać wyższość bloku rywali (20:16). W końcówce swój zespół do walki próbował poderwać Gyorgy Grozer (17:21), lecz to Francuzi zaczęli narzucać swój rytm gry (22:18). Jean Patry posłał kolejnego asa serwisowego (24:19), a kilka chwil później francuski zespół zapisał na swoje konto premierową odsłonę (25:20).

 

 

Drugą odsłonę rozpoczęła długa akcja, którą na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Nicolas Le Goff (1:0). Kolejne dobre zagryki po francuskiej stronie siatki pozwoliły zawodnikom na zbudowanie przewagi, a atak ze środka siatki skończył Barhelemy Chinenyeze (4:1). Rosnąca przewaga Francuzów skutkowała przerwą dla trenera niemieckiego zespołu. Po powrocie na plac gry Niemcy zaczęli odrabiać starty (3:5), a na lewym skrzydle zameldował się Christian Fromm (5:6). Cierpliwa gra niemieckiego zespołu doprowadziła do wyrównania wyniku (6:6). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt (9:9; 11:11). Dobrze spisywał się Markus Bohme (12:12), a kolejne punktowe zagrywki posyłał Jean Patry (13:13). W kolejnych akcjach lepiej spisywali się reprezentanci Francji, którzy sukcesywnie budowali przewagę (17:14). Błędy własne nie ułatwiały niemieckim zawodnikom wykonywania kolejnych akcji. Po krótkiej przerwie na żądanie trenera Niemców atakował Gyorgy Grozer (15:18; 16:19). W końcówce gra ponownie toczyła się punkt za punkt, lecz w dalszym ciągu to francuski zespół utrzymywał kontrolę nad grą (20:17). Kontratak z drugiej linii skończył Ervin N’Gapeth (22:17). Po raz kolejny ze środka siatki punktował Barhelemy Chinenyeze (23:19). Niemcy zatrzymali jeszcze atak Yacine Louati (20:24), lecz po chwili francuzi skończyli kolejną długą akcję (25:20).

 

 

Trzecią partię od dobrych zagrywek rozpoczął Gyorgy Grozer (2:0), a kilka chwil później Niemcy punktowali blokiem (4:1). Na środku siatki zameldował się Barhelemy Chinenyeze (2:4). W kolejnych akcjach między zespołami toczyła się gra punkt za punkt, lecz atak na czystej siatce skończył Gyorgy Grozer (6:3). W kolejnych fragmentach francuzi zaczęli odrabiać starty, lecz w dalszym ciągu na minimalnym prowadzeniu pozostawali zawodnicy z Niemiec (9:8). Niekwestionowanym liderem po niemieckiej stronie siatki był Gyorgy Grozer (12:10). Francuzi zaczęli psuć co raz większą ilość zagrywek, a Niemcy pewnie wykorzystywali kolejne szanse (15:12). Kilka chwil później wyższość francuskiego bloku musiał uznać Christian Fromm (14:15), a do wyrównania doprowadził Jean Patry (15:15). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo i kolejne akcje kończył Gyorgy Grozer (18:16), lecz po raz kolejny dobrze zafunkcjonował francuski blok (18:18). Barhelemy Chinenyeze po raz kolejny nie zwalniał ręki na środku siatki (20:19). Pojedynczym blokiem popisał się Nicolas Le Goff (22:20). W końcówce punktował się Gyorgy Grozer (22:23), a po chwili Niemcy punktowali blokiem (23:23). Jednak kilka chwil później seta jak i całe spotkanie zakończył Ervin N’Gapeth (25:23).

 

 

                         Francja – Niemcy 3:0 (25:20; 25:20; 25:23)

 

 

 

Źródło: Informacja własna