Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2020

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020. Pierwszoligowe zespoły zagrają z mistrzem i wicemistrzem kraju i będą gospodarzami swoich pojedynków. Spotkania o awans do półfinału rozegrane zostaną 14 i 15 stycznia, a równo dwa miesiące później poznamy zdobywcę Pucharu Polski.

 

W tym sezonie do walki o Puchar Polski przystąpi sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Wśród tych zespołów znalazły się: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn. Stawkę tę uzupełniły dwie ekipy z Krispol I Ligi: BBTS Bielsko-Biała oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.

 

W tym momencie nie wiadomo jednak jeszcze, która drużyna po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi zajmie pierwsze miejsce w tabeli. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma bowiem do rozegrania zaległy mecz (12 stycznia 2020 roku kędzierzynianie zmierzą się z BKS Visłą Bydgoszcz). Jeśli mistrzowie Polski zdobędą w nim choćby punkt, to wtedy będą najlepsi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej i zagrają z BBTS-em w Bielsku-Białej. Jeśli jednak przegrają za trzy punkty, to wtedy VERVA Warszawa Orlen Paliwa podejdzie do Bielska, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do Tomaszowa Mazowieckiego. „Losowanie to największa nagroda dla pierwszoligowców, którzy będą gościć u siebie wielkie firmy z Ligi Mistrzów Świata. BBTS i Lechia były finalistami Pucharu KRISPOL 1. ligi i teraz mają jeszcze dodatkową nagrodę dla swoich fanów. Ciekawie zapowiadają się także ćwierćfinały w Jastrzębiu i Bełchatowie, spodziewam się tam sporych emocji” – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

 

Na ten moment wiadomo jednak, że mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 14 i 15 stycznia 2020 roku. Wszystkie mecze pokaże na żywo Telewizja Polsat Sport (transmisje o godz. 17.30 i 20.30). Finał z udziałem czterech drużyn zostanie natomiast rozegrany w dniach 14-15 marca, nieznane jest jednak miasto, w które będzie gościło najlepsze zespoły.

 

 

Wyniki losowania:

BBTS Bielsko-Biała – VERVA Warszawa Orlen Paliwa/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/VERVA Warszawa Orlen Paliwa

 

 

 

Źródło: http://www.plusliga.pl/opracowanie własne