Roberto Piazza ogłosił skład Holendrów na turniej kwalifikacyjny

Trener reprezentacji Holandii, Roberto Piazza, podał czternastoosobowy skład drużyny, która w dniach 5-10 stycznia zagra w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Na liście powołanych znaleźli się między innymi doskonale znany z PlusLigi Robbert Andringa oraz wracający do reprezentacji Jelte Maan.

 

Nim reprezentacja Holandii uda się do Berlina zespół czeka krótki, ale intensywny obóz przygotowawczy. Podobnie jak wielu trenerów, również Roberto Piazza, zdecydował się od razu powołać czternastu zawodników, a na tej liście znalazł się przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, Robbert Andringa. Po raz pierwszy od 2015 roku w reprezentacji Holandii zagra Jelte Maan. Wśród powołanych znalazł się również środkowy Tim Smit, który ze względu na kontuzję nie zagrał w ostatnich mistrzostwach Europy. Ze względu na zatorowość tętnicy w składzie zabraknie jednego z liderów drużyny Gijsa Jorna. Po konsultacji z chirurgiem naczyniowym przyjmującego czeka niegroźna interwencja chirurgiczna oraz kilkutygodniowa przerwa od gry. Pomimo, że zarówno zawodnik jak i trener ubolewają nad nieobecnością podczas turnieju kwalifikacyjnego, obaj zdają sobie sprawę że zdrowie jest najważniejsze. „Jestem rozczarowany, że Gijs nie weźmie udziału w turnieju kwalifikacyjnym. Zawsze jest gotowy do gry w reprezentacji i jest prawdziwym wojownikiem na boisku. Zarówno dla niego, jak i dla zespołu, jest to bardzo niefortunne. Mam nadzieję że wkrótce wróci do formy” – powiedział Roberto Piazza.

 

Podczas turnieju kwalifikacyjnego reprezentacja Holandii zagra w grupie B. W walce o awans do strefy finałowej Holendrzy zmierzą się z reprezentacjami Serbii, Bułgarii oraz Francji. Warto przypomnieć, że w związku z regulacjami FIVB bilet do Tokio wywalczy tylko zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego.

 

 

Skład reprezentacji Holandii na turniej kwalifikacyjny w Berlinie:

 

Rozgrywający: Wessel Keemink, Gijs van Solkema

 

Przyjmujący: Robbert Andringa, Jelte Maan, Thijs ter Horst, Maarten van Garderen, Ewoud Gommans

 

Atakujący: Nimir Abdelaziz, Wouter ter Maat

 

Środkowi: Michaël Parkinson, Fabian Plak, Luuc van der Ent, Tim Smit

 

Libero: Just Dronkers

 

 

 

Źródło: volleybal.nl/opracowanie własne