Skład reprezentacji Czech na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich

Trener reprezentacji Czech, Michal Nekola, podał czternastoosobowy skład, który już za nieco ponad tydzień powalczy o awans do Igrzysk Olimpijskich. Wśród powołanych zabrakło Jana Hadravy, który leczy kontuzję łydki. Przypomnijmy, że kwalifikację do imprezy czterolecia wywalczy jedynie zwycięzca kwalifikacji.

 

Reprezentanci Czech przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego, który zostanie rozegrany w Berlinie, rozpoczęli 26 grudnia. Czasu na trening nie będzie dużo, ponieważ krótki obóz przygotowawczy odbywający się w Jablonec nad Nysą potrawa tylko do 30 grudnia. Po czterech dniach podopieczni Michala Nekoli będą mieć dwa dni wolnego, by ponownie spotkać się 1 stycznia w Pradze i to właśnie ze stolicy Czech drużyna uda się do Berlina. Przygotowania choć krótkie z pewnością będą intensywne, bo stawką jest awans na Igrzyska Olimpijskie, który w Berlinie może wywalczyć tylko jedna reprezentacja. Ze względu na poziom trudności i zespoły, jakie zagrają o miejsce na Igrzyska Olimpijskie, turniej kwalifikacyjny przez wielu nazywany jest „igrzyskami śmierci”, ponieważ do walki o olimpijski bilet staną takie zespoły jak Czesi, Francuzi, Niemcy, Belgowie, Holendrzy, mistrzowie Europy Serbowie czy wicemistrzowie Słoweńcy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a reprezentacja Czech w grupowych zmaganiach na początku zmierzy się z Niemcami, a w kolejnych dniach turnieju rywalami Czechów będą Belgowie oraz Słoweńcy.

 

Wielki nieobecny

 

Warto zauważyć, że wśród powołanych zabraknie atakującego Jana Hadravy, który jest jednym z czołowych zawodników reprezentacji Czech. Brak atakującego, który na co dzień występuje w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, wynika z kontuzji łydki, jakiej nabawił się podczas jednego z plusligowych spotkań. Po szczegółowych badaniach okazało się, że siatkarz naderwał mięsień brzuchaty łydki i do gry powróci dopiero w drugiej połowie stycznia. Taki bieg wydarzeń z pewnością nie ułatwił wyboru składu trenerowi reprezentacji Czech. Wybrani przez Michala Nekole zawodnicy to obecnie najmocniejsi siatkarze, których celem będzie sprawienie niespodzianki i wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji.

 

 

14-osobowy skład Czechów na turniej kwalifikacyjny w Berlinie:

 

Rozgrywający: Jakub Janouch, Luboš Bartůněk

 

Przyjmujący: Jan Galabov, Petr Michálek, Petr Šulista, Lukáš Vašina

 

Atakujący: Michal Finger, Patrik Indra

 

Środkowi: Radek Mach, Vojtěch Patočka, Josef Polák, Adam Zajíček

 

Libero: Milan Moník, Daniel Pfeffer

 

 

 

Źródło: cvf.cz/opracowanie własne