Benjamin Toniutti na dłużej w Kędzierzynie-Koźlu

Pierwszym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu jest Benjamin Toniutti. Tym samym sezon 2020/2021 będzie szóstym jaki rozgrywający spędzi w drużynie mistrzów Polski. „Cieszę się bardzo, że Ben zdecydował się na przedłużenie umowy” – powiedział Świderski.

 

Niekwestionowany lider

 

Banjamnin Toniutti jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników grających w Kędzierzynie-Koźlu. Francuski rozgrywający swoje umiejętności szlifował w takich klubach jak włoska CMC Ravenna czy rosyjski Zenit Kazań. W 2015 roku Banjamin Toniutti bronił barw niemieckiego VfB Friedrchshafen, z którym wywalczył mistrzostwo kraju. To własnie z ligi niemieckiej Francuz zdecydował się na przenosiny do Polski, a jego wybór padł na zespół z Kędzierzyna-Koźla. Od początku Banjamin Toniutti stał się mocnym punktem drużyny i jednym z najlepszych rozgrywających w PlusLidze. Wraz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle siatkarz sięgał po najważniejsze tytuły w naszym kraju. Na swoim koncie Benjamin Toniutti ma trzy tytuły mistrza Polski, srebrny medal rozgrywek oraz wraz z zespołem dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski. Doświadczenie jakie posiada Francuz niejednokrotnie przydało się drużynie w trudnych momentach sezonu. Dodatkowo zaangażowanie Benjamina Toniuttiego skutkowało tym, że już teraz włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z rozgrywającym. „Jestem zawodnikiem, który lubi walczyć o najwyższe cele, sięgając po kolejne trofea i tytuły i czuję, że ZAKSA chce tego samego. Dlatego też chciałbym, abyśmy razem spróbowali kontynuować tę drogę. W ciągu ostatnich pięciu sezonów razem bardzo się rozwinęliśmy i uważam, że ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie (pod względem poziomu gry, organizacji, warunków do pracy czy możliwości powrotu do zdrowia i regeneracji, jaki daje zawodnikom). Moja kariera przywraca równowagę w moim życiu i Kędzierzyn zapewnia mi to wszystko” – powiedział Benjamin Toniutti, dla którego sezon 2020/2021 będzie szóstym w barwach kędzierzyńskiej drużyny. Również w reprezentacji Francji Benjamin Toniutti jest jednym z podstawowych zawodników.

 

 

Sezon pędzi jak szalony

 

Po intensywnym początku sezonu podopieczni Nikoli Grbića, podobnie jak wiele innych plusligowych klubów, mają prawie miesięczną przerwę w rozgrywkach. Przerwa spowodowana jest turniejami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich. Podobnie jak inne zespoły również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wykorzysta ten czas na odpoczynek oraz trening. Obecnie mistrzowie Polski zajmują drugie miejsce w plusligowej tabeli. Najbliższym rywalem kędzierzynian będzie BKS Visła Bydgoszcz. Również w Lidze Mistrzów drużyna prezentuje wysoki poziom i zanotowała trzy zwycięstwa.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne