Lega Volley: Zespoły reprezentantów Polski w czołówce tabeli po pierwszej rundzie fazy zasadniczej

We Włoszech zakończyła się pierwsza runda zmagań. Po pierwszej części fazy zasadniczej niepokonana pozostaje ekipa Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie. Na drugim i trzecim miejscu z liczbą dwudziestu ośmiu punktów plasują się odpowiednio Sir Safety Conad Perugia Wilfredo Leona oraz Leo Shoes Modena Bartosza Bednorza. 

 

Niepokonani

 

Po pierwszej rundzie zmagań w tabeli Lega Volley na prowadzeniu utrzymują się siatkarze Cucine Lube Civitanova, mając na swoim koncie trzydzieści pięć punktów, zdobytych w dwunastu zwycięskich meczach. W statystykach najlepiej punktujących graczy na jedenastej lokacie plasuje się Yoandy Leal, który zdobył ich sto siedemdziesiąt osiem. Zawodnik ten zajmuje także czternaste miejsce w statystykach najlepiej atakującego – skończył sto czterdzieści dwa ataki. W rankingu najlepiej atakujących w pierwszej czternastce znalazło się aż trzech siatkarzy ekipy Cucine Lube Civitanova. Szóstą lokatę okupuje Osmany Juantorena, który zdobył siedemdziesiąt osiem punktów. Na trzynastej lokacie uplasował się Yoandy Leal, zdobywca stu czterdziestu dwóch „oczek”. Zaraz za Yoandy Lealem na czternastym miejscu plasuje się Amir Ghafour, który zdobył osiemdziesiąt osiem punktów. W rankingu najlepiej przyjmujących na trzeciej lokacie uplasował się libero Fabio Balasso, zaś przyjmował ze skutecznością 31,07%. Na jedenastym miejscu z kolei znalazł się Jiri Kovar, a odbierał piłki z 31,93% jakością. Jeżeli zaś chodzi o przyjęcia perfekcyjne, na dwunastym miejscu uplasował się Fabio Balaso, notując ich sześćdziesiąt cztery. W rankingu najlepiej blokujących na ósmą lokatę wywalczył Robertlandy Simon, zdobywca dwudziestu trzech punktów tym elementem.

 

 

Walka o drugą lokatę

 

Odpowiednio na drugim i trzecim miejscu plasują się ekipy Sir Safety Conad Perugia i Leo Shoes Modena. Obie ekipy zgromadziły po dwadzieścia osiem punktów, jednak siatkarze z Perugii mają jedno zwycięstwo więcej i dwa przegrane mecze. Podopieczni trenera Vitala Heynena ulegli jedynie z Cucine Lube Civitanova i Allianz Milano. W statystykach indywidualnych w kategorii najlepiej punktujących na siódmej lokacie plasuje się Wilfredo Leon, zdobywca dwustu siedmiu punktów, zaś na pozycji dwudziestej Aleksandar Atanasijević, który zdobył sto czterdzieści trzy „oczka”. W klasyfikacji najlepiej atakujących na drugim miejscu znalazł się Wilfredo Leon – skończył osiemdziesiąt dziewięć ataków. W rankingu najlepiej przyjmujących na siódmej lokacie uplasował się Oleh Plotnyskyi, który zanotował 23.53% przyjęcia. Z kolei w rankingu najlepiej blokujących na trzynastej pozycji jest Roberto Russo, zaś na miejscu siedemnastym Marko Podraščanin. Pierwszy z graczy zdobył dla swojego zespołu dwadzieścia jeden punktowych bloków, zaś Marko Podraščanin – dwadzieścia.

 

Ekipa Leo Shoes Modena w swoim dorobku ma dziewięć zwycięstw i trzy porażki. Zespół Bartosza Bednorza nie zdołał odeprzeć ataków ekipy Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Conad Perugii, a także Calzedonii Verona. W statystykach najlepiej punktującego gracza siódme miejsce zajmuje Ivan Zaytsev, który zdobył sto dziewięćdziesiąt siedem punktów, na dziesiątej lokacie plasuje się Bartosz Bednorz, który zdobył sto osiemdziesiąt jeden „oczek”, zaś na siedemnastym miejscu Matthew Anderson – zdobywca stu czterdziestu ośmiu punktów. Tych samych trzech graczy znajduje się także w pierwszej dziewiętnastce najlepiej atakujących. Bartosz Bednorz plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem sześćdziesięciu czterech punktów przy skuteczności 60.70%, Ivan Zaytsev zajmuje dziesiąte miejsce z wynikiem osiemdziesięciu sześciu punktów przy skuteczności 54.49% gry w ataku, a z kolei Matthew Andreson zajmuje dziewiętnastą lokatę – skończył dziewięćdziesiąt cztery ataki przy skuteczności 46.89%. W rankingu najlepiej przyjmujących na szóstym miejscu uplasował się Bartosz Bednorz, który przyjmował z jakością 28.98% (ponadto zanotował siedemdziesiąt jeden przyjęć perfekcyjnych), z kolei na szesnastej pozycji jest Matthew Anderson, przyjmując z jakością 29.09%. W zestawieniu najlepiej blokujących natomiast na siedemnastym miejscu uplasował się Maxwell Holt, ustawiając dwadzieścia punktowych bloków.

 

 

Trzy punkty od podium

 

Zespół Allianz Milano z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów zajmuje po pierwszej rundzie fazy zasadniczej czwarte miejsce, tracąc trzy punkty zarówno do ekipy z Modeny, jak i z Perugii. Drużyna z Mediolanu ma na swoim koncie osiem zwycięstw i cztery porażki. Ekipa Allianz Milano nie potrafiła odeprzeć ataków drużyn Cucine Lube Civitanova, Leo Shoes Modena, Itas Trentino oraz Kioene Padova. W rankingu najlepiej punktujących na pierwszym miejscu uplasował się Nimir Abdel-Aziz, który zdobył dwieście dziewięćdziesiąt pięć punktów, a także Nemanja Petrić – sto pięćdziesiąt osiem. W zestawieniu najlepszych atakujących na czwartym miejscu jest Trevor Clevenot, który zdobył tym elementem siedemdziesiąt jeden punktów przy 51.60% skuteczności, a z kolei na jedenastym miejscu uplasował się Nemanja Petrić – sto sześć „oczek” przy 48. 94% skuteczności. W klasyfikacji najlepiej punktujących na jedenastym miejscu znalazł się Trevor Clevenot, który zanotował 25.71% jakości gry w przyjęciu. Z kolei w rankingu najlepiej blokujących na piątym miejscu jest Jan Kozamernik, który zdobył dwadzieścia sześć „oczek” tym elementem, a także Nimir Abdel-Aziz – dziewiętnaście punktowych bloków.

 

 

Itas Trentino w pościgu

 

Siatkarze ekipy Itas Trentino zajmują piąte miejsce, tracąc do zespołu Allianz Milano jedno „oczko”. Gracze z Trydentu w swoim dorobku zanotowali osiem zwycięstw i cztery porażki. Przegrali z takimi zespołami jak Cucine Lube Civitanova, Leo Shoes Modena, Sir Safery Conad Prugia oraz Kioene Padova. W rankingu najlepiej punktujących graczy na trzynastym miejscu uplasował się Luca Vettori, który zdobył sto siedemdziesiąt pięć punktów. W zestawieniu atakujących na pierwszym miejscu znajduje się Srećko Lisinac, który zdobył czterdzieści trzy punkty przy 62.07% skuteczności. Na dziewiątym miejscu najlepiej atakujących uplasował się Klemen Čebulj, a zdobył pięćdziesiąt dziewięć punktów, atakując ze skutecznością 51,16%, a z kolei pozycję szesnastą zajmuje Uros Kovačević – zdobywca osiemdziesięciu ośmiu punktów przy 48.29% skuteczności w ataku. W rankingu najlepiej przyjmujących na piątym miejscu jest libero Jenia Grebennikov, który przyjmował z jakością 35,32%, zaś na osiemnastym miejscu uplasował się Kemen Čebulj, który przyjmował na poziomie 28.66%. W rankingu najlepiej blokujących z kolei pierwsze miejsce zajmuje Srećko Lisinac, a ustawił trzydzieści jeden punktowych bloków.

 

 

Drużyny ze „środkowej” części tabeli

 

Zaraz za pierwszą piątką z liczbą szesnastu punktów plasuje się ekipa z Ravenny, która na swoim koncie zanotowała pięć zwycięstw i siedem przegranych spotkań. Taki sam bilans ma zespół Kioene Padova, ale drużyna ta ma o jedno „oczko” mniej. Tyle samo punktów ma drużyna Vero Volley Monza z Bartoszem Kurkiem w składzie, ale o niższej lokacie ekipy z Monzy decyduje bilans czterech wygranych i ośmiu porażek. Atakujący reprezentacji Polski w pierwszej rundzie fazy zasadniczej uplasował się na drugim miejscu w rankingu najlepiej punktujących, zdobywszy dwieście czterdzieści jeden punktów. Zaraz za ekipą z Monzy jest zespół Calzedonii Verona, który ma na swoim koncie czternaście „oczek”, a także pięć zwycięstw i siedem porażek. Taki sam bilans wygranych i przegranych spotkań mają na swoim koncie siatkarze Gas Sales Piacenza, a o niższej lokacie decyduje liczba dwunastu zdobytych punktów.

 

 

Zespoły końca rankingu

 

Na jedenastym i dwunastym miejscu plasują się odpowiednio ekipy Top Volley Cisterna i Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Obie drużyny mają po dziewięć punktów i taki sam bilans spotkań – trzy wygrane i dziewięć przegranych pojedynków. Tabelę zaś zamyka zespół Globo Banca Popolare del Frusinate Sora z liczbą czterech „oczek” i tylko jednym zwycięstwem.

 

 

Układ tabeli ligi włoskiej po pierwszej rundzie fazy zasadniczej:

 

  1. Cucine Lube Civitanova, 35 pkt.
  2. Sir Safety Conad Perugia, 28 pkt.
  3. Leo Shoes Modena, 28 pkt.
  4. Allianz Milano, 25 pkt.
  5. Itas Trentino, 24 pkt.
  6. Consar Ravenna, 16 pkt.
  7. Kioene Padova, 15 pkt.
  8. Vero Volley Monza, 15 pkt.
 1. Calzedonia Verona, 14 pkt.
 2. Gas Sales Piacenza, 12 pkt.
 3. Top Volley Cisterna, 9 pkt.
 4. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, 9 pkt.
 5. Globo Banca Popolare del Frusinate Sora, 4 pkt.

 

 

 

Źródło: http://www.legavolley.it / opracowanie własne