Giani podał skład Niemców na styczniowe kwaifikacje

#HEROorZERO – tak niemieckie media określiły zbliżający się turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Osiem czołowych europejskich drużyn zmierzy się w walce o wymarzone Igrzyska Olimpijskie. Bilet do Tokio dostanie tylko zwycięzca, dlatego też turniej ten żartobliwie określa się mianem igrzysk śmierci. „Wszystko albo nic”.

 

 

Misję #HEROorZERO, czyli przygotowania do kwalifikacji, Niemcy rozpoczną 26. grudnia w Centrum Treningu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w Kienbaum. 1 i 2 stycznia czekają ich mecze towarzyskie z Australią, a trenera Gianiego ciężka decyzja – po tych spotkaniach skład będzie musiał zostać zredukowany do 14 zawodników, ponieważ tylu może brać udział w kwalifikacjach. „Mamy bardzo dobry zespół, wyjątkowych graczy. Będziemy intensywnie pracować nad naszym sposobem gry. Czekają nas mecze wyłącznie z najlepszymi przeciwnikami i musimy osiągnąć maksimum. Moim zdaniem prawie każda drużyna może wygrać. Tym bardziej cieszy mnie to, że gramy w domu. Zrobimy wszystko, aby nasi widzowie byli zadowoleni” – powiedział Giani.

 

 

Przypomnijmy: turniej kwalifikacyjny w Berlinie rozpocznie się piątego stycznia 2019. W grupie A zmierzą się Niemcy, Belgia, Słowenia i Czechy, natomiast w grupie B Serbia, Francja, Bułgaria i Holandia. Podział na grupy dokonano systemem serpentyny na podstawie rankingu CEV. Do półfinałów, które zostaną rozegrane 9. stycznia, awansują po dwie najlepsze drużyny. 10. stycznia odbędzie się wielki finał o bilety do Tokio.

 

 

15-osobowy skład, który rozpocznie przygotowania do kwalifikacji olimpijskich:

 

Rozgrywający: Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel), Jan Zimmermann (Greenyard Maaseik)

 

Środkowi: Tobias Krick (United Volleys Frankfurt), Anton Brehme (SVG Lüneburg), Noah Baxpöhler (Spacer’s de Toulouse), Marcus Böhme (St. Petersburg),

 

Atakujący:Georg Grozer (Zenit St. Petersburg), Simon Hirsch (Vibo Valentina)

 

Przyjmujący: Moritz Reichert (BR Volleys), Christian Fromm (Jastrzębski Węgiel), Denis Kaliberda (Azimut Leo Shoes Modena), Moritz Karlitzek (Top Volley Latina), Ruben Schott (Trefl Gdańsk)

 

Libero: Markus Steuerwald (VfB Friedrichshafen), Julian Zenger (BR Volleys)

 

 

Źródło: volleyball-verband.de/opracowanie własne