LM: Trzysetowe zwycięstwo kędzierzynian

W kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trzech setach pokonała, na wyjeździe, zespól VfB Friedrichshafen. Mistrzowie Polski od początku spotkania narzucili swój rytm gry, a w wyrównanych fragmentach wykazali się cierpliwą grą i dopisali do turniejowej tabeli komplet punktów.

 

Spotkanie od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy Grypy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (3:1). Kilka chwil później punktował Aleksander Śliwka, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy (5:1). Po powrocie na plac gry mistrzowie Niemiec wykorzystywali swoje szanse i rozpoczęli odrabianie start (5:6). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka, a gra toczyła się punkt za punkt (8:8). Bez problemu piłkę w boisku rywali umieścił Arpad Baróti (10:9), jednak w kolejnych fragmentach w dalszym ciągu raz po raz na tablicy wyników pojawiał się remis (12:12). Chodź gospodarze wyszli na dwupunktową przewagą (14:12), to mistrzowie Polski ponownie szybko doprowadzili do wyrównania (14:14). Kolejne fragmenty również miały wyrównany przebieg, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (19:18). W końcówce na dwupunktowe prowadzenie wyszli podopieczni Nikoli Grbićia (21:19), jednak w kolejnych akcjach rywale nie odpuszczali lecz ostatnie premierową odsłonę na swoje konto zapisali kędzierzynianie (25:23).

 

 

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy VfB Friedrichshafen (2:0), ale kędzierzynianie szybko nawiązali walkę z rywalami (2:3). Jednak w kolejnych fragmentach mistrzowie Niemiec utrzymywali dwupunktowe prowadzenie (6:4). Oba zespoły były zmotywowane, a kędzierzynianie pewnie wykorzystywali swoje szanse i odrobili starty (7:7). W kolejnych akcjach między zespołami nawiązał się wyrównany fragment gry, lecz po zagrywce Davida Smitha na prowadzenie wyszedł polski zespół (10:8). Ponownie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a zespoły toczyły emocjonujące wymiany (14:12). Między zespołami w dalszym ciągu trwała wyrównana wymiana ciosów (17:16). Kilka chwil później atak z sytuacyjnej piłki skończył Aleksander Śliwka (20:18). W końcówce mistrzowie Polski powiększali prowadzenie (23:19) i kilka chwil później zapisali na swoje konto kolejnego seta (25:22).

 

 

Trzecią partię otworzyła wymiana ciosów między zespołami (1:1), a w kolejnych akcjach na prowadzenie wyszedł zespół z Kędzierzyna-Koźla (4:2). Wraz z rozwojem gry kędzierzynianie utrzymywali zaliczkę (7:5). Na środku siatki zameldował się Łukasz Wiśniewski i prowadzenie przyjezdnych wzrósł do trzech „oczek” (10:7). W kolejnych fragmentach mistrzowie Polski nie zwalniali ręki i pewnie kończyli kolejne akcje oraz powiększali zaliczkę (16:11). Natomiast mistrzowie Niemiec nie potrafili znaleźć rozwiązania na dobrze dysponowanych rywali (18:12).  W końcówce podopieczni Nikoli Grbićia utrzymywali bezpieczne prowadzenie i nie koncentracji (20:15). Niemiecki zespół próbował jeszcze wrócić do gry, lecz nie zdołał odrobić start (25:20).. Natomiast kędzierzynianie dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

 

              VfB Friedrichshafen – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

                                           (23:25; 22:25; 20:25)

 

 

 

Źródło: Informacja własna