LM: Pewne zwycięstwo mistrzów Polski

W drugiej kolejce Ligii Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z Knack Roeselare. Mistrzowie Polski od początku spotkania narzucili swój rytm gry i pewnie pokonali belgijski zespół w trzech setach, dopisując tym samym komplet punktów w tabeli.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów między zespołami (1:1), lecz w kolejnych akcjach to mistrzowie Polski lepiej wykorzystywali swoje szanse i pewnie wykorzystywali swoje szanse (6:3). Kilka chwil później błędy własne zaczęli popełniać gospodarze, a o czas poprosił opiekun Knack Roeselare (9:5). Po powrocie na plac gry podopieczni Nikoli Grbićia nie zwalniali tempa i utrzymywali wysokie prowadzenie (13:6). Chodź belgijski zespół nie zamierzał zwieszać głów to jednak nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych mistrzów Polski (18:11). W końcówce zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie tracili koncentracji i z przewagą ośmiu „oczek” zapisali na swoje konto premierową odsłonę (25:17).

 

 

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry (2:2), a w kolejnych akacjach kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany (5:5). Jednak mistrzowie Polski ponownie zaczęli kończyć kolejne kontrataki i kilka chwil później wyszli na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Konsekwentna gra kędzierzynian spowodowała, że w kolejnych fragmentach belgijska drużyna miała problemy ze skończeniem swoich akcji (13:10).  Podobnie jak w poprzedniej partii zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla raz wypracowanej przewagi nie oddali, lecz z czasem zaliczka rosła (17:11). W końcówce siatkarze Knack Roeselare próbowali jeszcze nawiązać walkę z rywalami (18:22), jednak kilka chwil później kędzierzynianie pewnie skończyli kolejną odsłonę (25:19).

 

 

Trzecią partię od dobrego ataku rozpoczęli gospodarze (1:0), a w kolejnych akcjach ponownie zespoły toczyły wyrównaną walkę (3:3). Kolejne fragmenty miały najbardziej wyrównany przebieg bowiem drużyny nie zwalniały ręki, a gra toczyła się punkt za punkt (7:7). Kilka chwil to belgijski zespół lepiej wykorzystał swoje szanse i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo i po dobrych akcjach kędzierzynianie doprowadzili do wyrównania wyniku oraz wyszli na prowadzenie (13:11). Mistrzowie Polski nie tracili koncentracji i z każdą kolejną akcją powiększali zaliczkę (20:15). W końcówce zespół z Belgii podjął jeszcze próbę odrabiania start (19:22), jednak ponownie nie zdołał zatrzymać skoncentrowanych zawodników Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (25:21).

 

 

            Knack Roeselare – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

                                           (17:25; 19:25; 21:25)

 

 

Źródło: Informacja własna