Slobodan Kovač nowym trenerem jastrzębian

Jastrzębski Węgiel po zwolnieniu Roberto Santilliego w ostatnich spotkaniach był prowadzony przez Luke Reynoldsa. Teraz włodarze klubu ze Śląska podpisali umowę z Serbem, Slobodanem Kovačem, która będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu ligowego. Nowy trener formalnie przejmie zespół w poniedziałek, a jego pierwszym oficjalnym meczem będzie starcie z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Kolejna zmiana

 

W obecnych rozgrywkach Jastrzębski Węgiel podczas pierwszych spotkań był prowadzony przez Roberto Santilliego, lecz słaba postawa zespołu i niezadowalające wyniki spowodowały, że szkoleniowiec został zwolniony. W ostatnich meczach jastrzębianie byli prowadzeni przez Luke Reynoldsa, lecz od początku było wiadomo, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Dzisiaj włodarze klubu poinformowali, że drużynę do końca sezonu będzie prowadził Slobodan Kovač. „Luke’owi należą się wielkie słowa podziękowania. Australijczyk scalił drużynę na nowo, wniósł do niej mnóstwo pozytywnej energii i dał jej mocny impuls do lepszej gry. Dziękuję mu za to, że podjął się tego wyzwania w trudnym momencie. Teraz wróci do obowiązków wynikających z jego kontraktu, ale jego pozycja w Klubie będzie jeszcze mocniejsza, niż wcześniej. Luke udowodnił, że utożsamia się z Jastrzębskim Węglem, poświęca się dla dobra Klubu i za to należy mu się ogromny szacunek” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Serbski szkoleniowiec przejmie obowiązku trenerskie już jutro, ale jego pierwszym spotkaniem, które poprowadzi z ławki będzie mecz z Asseco Resovią Rzeszów, rozgrywany 6 grudnia. Włodarze Jastrzębskiego Węgla są zadowoleni z tego, że udało się im podpisać kontrakt z Serbem, który jest uważany za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie. „Slobodan Kovač to absolutny top, jeśli chodzi o nazwiska trenerów w światowej siatkówce. Jestem dumny, że tak wartościowy szkoleniowiec zgłosił swoją kandydaturę w rywalizacji o posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. To tylko potwierdza fakt, jak wielką marką jest nasz Klub. Jestem bardzo zadowolony, że szybko udało nam się porozumieć w kwestiach kontraktowych. Jednocześnie, jestem głęboko przekonany, że z tym trenerem możemy skutecznie powalczyć o najwyższe cele”  – uważa prezes Adam Gorol.   

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne