Roberto Santilli nie poprowadzi już Jastrzębskiego Węgla

W związku z ostatnimi niezadowalającymi wynikami Jastrzębskiego Węgla zarząd klubu poinformował o zwolnieniu Roberto Santilliego z funkcji pierwszego trenera zespołu. Do czasu wyboru nowego szkoleniowca jastrzębian prowadził będzie dotychczasowy trener przygotowania motorycznego, Luke Reynolds.

 

Nic nie może wiecznie trwać

 

Roberto Santilli w trakcie trenerskiej kariery trenował zespoły grające w najsilniejszych ligach świata jakimi są liga rosyjska czy włoskie Serie A. Szkoleniowiec ma na swoim koncie również prowadzenie reprezentacji narodowych, a swoją przygodę z PlusLigą Roberto Santilli rozpoczął w 2010 roku kiedy to objął zespół Jastrzębskiego Węgla. Właśnie pod wodzą Włocha jastrzębianie odnieśli jedne z największych sukcesów jakimi jest zdobycie Pucharu Polski oraz srebro i brąz mistrzostw kraju. Pracę w Jastrzębskim Węglu Roberto Santilli zakończył po sezonie 2009/2010, jednak powrócił do Polski w 2014 roku i przez sezon prowadził MKS Będzin. Sezon 2016/2017 Włoch spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, gdzie również rozpoczął pracę w minionym sezonie. Jednak ze względu na rezygnację Ferdinando de Giorgiego, który prowadził Jastrzębski Węgiel w poprzednim sezonie, Roberto Santilli zdecydował się na zmianę klubu jeszcze w trackie trwania rozgrywek. Pod wodzą Roberto Santilliego Jastrzębski Węgiel wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski oraz awans do Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2019/2020 jastrzębianie byli stawiani w roli pewnego faworyta do walki o medale, jednak po dwóch zwycięstwach na początku sezonu zespół zaczął przegrywać kolejne mecze. Jastrzębianie w słabym stylu ulegli takim drużynom jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn czy zespół z Warszawy. Chodź w ostatnie dwa mecze Jastrzębski Węgiel zapisał na swoje konto to zwycięstwa nie przyszły łatwo. Początkowo nic nie zanosiło na zmianę na funkcji pierwszego trenera, lecz niezadowalająca postawa zespołu w ostatnim czasie skutkowała decyzją zarządu o zwolnieniu Roberto Santilliego. Do czasu wybory nowego szkoleniowca zespół prowadzić będzie Luke Reynolds, który obecnie jest trenerem przygotowania motorycznego zespołu. Kolejne spotkanie jastrzębianie rozegrają już w piątek, a ich rywalami będą zawodnicy Aluron Virtu CMC Zawiercie.

 

 

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia klubu

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 19 listopada 2019 roku zwalnia Roberto Santilliego z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel.

 

Podstawą decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych.

 

Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds.

 

Trenerowi Roberto Santilliemu dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne