PlusLiga: Olsztynianie pokonują Jastrzębski Węgiel za trzy punkty

W meczu dwunastej kolejki Jastrzębski Węgiel zmierzył się z zespołem z Olsztyna. Zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn potrzebowali trzech setów by pokonać brązowych medalistów ostatniego sezonu. Najlepszym zawodnikiem został wybrany przyjmujący olsztyńskiego zespołu, Wojciech Żaliński.

Spotkanie od dobrego ataku rozpoczął Dominik Depowski (1:0), lecz szybko odpowiedział Wojciech Żaliński (1:1). W kolejnych akcjach między zespołami trwała wymiana ciosów (3:3). Kilka chwil później olsztynianie zatrzymali atak Tomasza Fornala (5:5). Na środku siatki zameldował się Graham Vigrass (8:7). Obie drużyny były bardzo zmotywowane, przez co gra miała wyrównany przebieg. Z prawego skrzydła atakował Jan Hadrava (10:10). Kilka chwil później Dominik Depowski wyprowadził jastrzębian na prowadzenie (13:11), lecz w polu zagrywki z dobrej strony pokazał się Wojciech Żaliński (14:13; 15:13). W kolejnych fragmentach olsztynianie nie tracili prowadzenia, a po bloku na Tomaszu Fornalu o czas poprosił szkoleniowiec gości (17:14). Po powrocie na plac gry jedną z dłuższych akcji skończył Dominik Depowski (16:17). Jednak kilka chwil później punktował Wojciech Żaliński i przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech „oczek” (20:16). W końcówce obie drużyny dobrze grały w elemencie obrony przez co kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany. Olsztynianie nie zwalniali ręki, a sytuacyjną piłkę skończył Wojciech Żaliński (23:18). Kolejny dobry atak na swoje konto zapisał Dominik Depowski (21:24), lecz po chwili premierową odsłonę zakończył Wojciech Żaliński (25:21).

Druga partia rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (2:2). Kolejne akcje ze skrzydła kończył Jan Hadrava (4:4), a w kolejnych akcjach na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (6:6). Kontratak na korzyść jastrzębian rozstrzygnął Dawid Konarski (8:7), a kilka chwil później punktował Dominik Depowski (11:8). Na rosnącą przewagę rywali szybko zareagował szkoleniowiec zespołu z Olsztyna, lecz przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów (13:9). Kilka chwil później Seyed Mohammad Mousavi punktował z pola zagrywki (11:13), ale w dalszym ciągu to jastrzębianie kontrolowali przebieg gry (15:12). Wyższość jastrzębskiego bloku musiał uznać Robbert Andringa (17:13). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, a swój zespół do walki próbował poderwać Jan Hadrava (16:18). Po kolejnej zagrywce Jana Hadravy na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). W końcówce po raz kolejny skutecznie atakował Wojciech Żaliński (21:20), a mocnym atakiem odpowiedział Dawid Konarski (21:21). Po raz kolejny wyższość jastrzębskiego bloku musiał uznać Robbert Andringa (24:23), lecz po błędzie Dawida Konarskiego o losach seta rozstrzygała gra na przewagi (24:24). W wyrównanym fragmencie gry więcej szczęścia mieli zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn, którzy zapisali na swoje konto kolejnego seta (26:24).

Trzecią partię od ataku z drugiej linii otworzył Tomasz Fornal (1:0), a w kolejnych akcjach między zespołami nawiązała się wymiana ciosów (2:2). Kilka chwil później wyższość olsztyńskiego bloku musiał uznać Graham Vigrass (4:3). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt (5:5), a asa serwisowego posłał Jan Hadrava (7:6). Po obu stronach siatki żaden z zawodników nie zwalniał ręki, a żadne prowadzenie nie utrzymywało się długo (11:11). Dodatkowo jastrzębianie nie wyrzekali się błędów własnych co skutkowało przerwą dla Roberto Santilliego (13:11). Po powrocie na plac gry kolejny atak w aut posłał Jakub Bucki (14:11), a olsztynianie pewnie wykorzystywali swoje szanse (16:11). Kolejny punktowy blok na swoje konto przyjezdni zapisali po zatrzymaniu Christina Fromma (18:12), a sytuacyjną piłkę skończył Raphael Margarido (13:18). W końcówce zawodnicy zespołu gospodarzy próbowali nawiązać walkę z rywalami, a w polu zagrywki punktował Graham Vigrass (19:20). Między zespołami nawiązała się wyrównana gra, a do wyrównania doprowadził Dominik Depowski (22:22). O losach seta ponownie decydowała gra na przewagi (24:24; 26:26). Kilka chwil później pojedynczym blokiem popisał się Jan Hadrava, a po chwili seta zakończył Wojciech Żaliński (31:29).

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25; 24:26; 29:31)

MVP: Wojciech Żaliński

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Dominik Depowski, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Piotr Hain, Paweł Rusek, Christian Fromm, Raphael Margarido

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Robbert Andringa, Paweł Woicki, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Seyed Mohammad Mousavi, Michał Żurek (libero) oraz Remigiusz Kapica, Tomasz Kowalski,