PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn zdobywa Podpromie

Trzecią kolejkę PlusLigi zainaugurowało spotkanie Asseco Resovii Rzeszów z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną gości, którzy dopisali do swojego konta komplet punktów, a najlepszym zawodnikiem tego pojedynku został wybrany atakujący olsztyńskiej drużyny, Jan Hadrava.

W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn grał bardzo skutecznie i szybko zapewnił sobie prowadzenie nad rzeszowianami. Liderem olsztynian był atakujący Jan Hadrava, którego wspierał Wojciech Żaliński. W zespole Asseco Resovii Rzeszów sytuacja była całkiem przeciwna, zawodnicy popełniali błędy, a wprowadzane zmiany nie przynosiły zamierzonych efektów. Gracze z Olsztyna utrzymali zaliczkę przez całą partię i pewnie pokonali rzeszowian 25:20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Olsztynianie dzięki dobrej grze blokiem i zagrywką przełamali ich wyrównując przy stanie 8:8. Chwilę później było już 11:8 dla rzeszowian po błędach Wojciecha Żalińskiego, lecz przyjmujący wraz z Hadravą dobrą grą ponownie odrobili trzy punkty. Punktowy blok dorzucił jeszcze Mateusz Poręba i Indykpol AZS Olsztyn prowadził 12:11. Przez kolejne minuty znów dominowali zawodnicy z Kortowa, którzy wygrali 25:20.

Drużyna z Podpromia próbowała jeszcze powalczyć. Wygrała w trzeciej partii 25-21. Ale na więcej nie było stać zespołu prowadzonego przez Piotra Gruszkę. Ostatni set należał ponownie do gości (25-19) i Indykpol AZS Olsztyn cieszył się ze zwycięstwa w całym meczu 3-1. MVP spotkania został Jan Hadrava. Zdobył 24 punkty – 19 dorzucił Wojciech Żaliński, a 11 Mateusz Poręba.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 19:25)

MVP: Jan Hadrava

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Nicholas Hoag, Kawika Shoji, Zbigniew Bartman, Nicolas Marechal, Bartosz Mariański (libero) oraz Luke Perry (libero), Rafał Buszek, Marcin Komenda, Marcin Możdżonek, Damian Schulz

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Robbert Andringa, Paweł Woicki, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Seyed Mohammad Mousavi, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski

Źródło: indykpolazs.pl