PlusLiga: Jastrzębski Węgiel z drugim zwycięstwem

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w drugiej kolejce PlusLigi podejmowali na swoim boisku graczy Cuprum Lubin. Gospodarze zakończyli spotkanie na swoją korzyść i dopisali do swojego konta komplet „oczek”, wyraźnie dominując nad przeciwnikami w trzecim secie, gdzie pozwolili im na zdobycie zaledwie siedmiu punktów. 

 

Pierwszy set środowego spotkania zespół Jastrzębskiego Węgla rozpoczął w imponującym stylu. Pomarańczowi wywarli na rywalach dużą presję, zmuszając ich do błędów. Klasą dla siebie był Jurij Gladyr, który przy stanie 10:5 wyprowadził dwa potężne ciosy z zagrywki, a po czasie wziętym przez trenera gości dołożył kolejnego asa. Na dystansie seta lubinianie zmniejszyli straty, a nawet niebezpiecznie się zbliżyli do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (21:19), ale wówczas dali o sobie znać Dawid Konarski, Julien Lyneel oraz Tomasz Fornal i set zakończył się wygraną drużyny prowadzonej przez trenera Roberto Santilliego (25:20).

 

W drugiej partii zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju nie zamierzali zwalniać tempa. Na początku brylował Konarski, który najpierw znakomicie zwieńczył akcję, w której Lukas Kampa dogrywał piłkę, będąc za stanowiskiem sędziowskim, a następnie zaserwował asa (6:2). Zespół z Lubina szybko się otrząsnął (8:7), a następnie to przyjezdni byli w natarciu. Przy stanie 15:14 dla Cuprum Lubin na placu gry pojawił się Dominik Depowski, który zmienił Fornala. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, w trudnym momencie meczu sprawy w swoje ręce wzięli liderzy (Lyneel, Kampa), którzy po kolei popisali się skutecznymi blokami (19:17). As Lyneela oznaczał wynik 21:19. Lubinianie zdołali wyrównać (23:23), ale nasz zespół nie dał się przełamać i zwyciężył w secie 25:23.

 

Początek trzeciego seta to istny „ostrzał artyleryjski” ze strony zawodników Jastrzębskiego Węgla. Najpierw w rolę egzekutora na zagrywce wcielił się Gladyr (dwa asy), a później rywalom we znaki dał się Kampa (trzy asy). Na tablicy świetlnej widniał wówczas rezultat 11:1. Gospodarze grali jak natchnieni, a rywale byli całkowicie zagubieni. W pewnym momencie jastrzębianie prowadzili różnicą szesnastu punktów (19:3). Trzeci set ostatecznie zakończył się wygraną 25:7, a cały mecz zwycięstwem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla 3:0.

 

 

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:23, 25:7)

 

MVP: Lukas Kampa

 

 

Składy zespołów:

 

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Julien Lyneel, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Michał Szalacha, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (libero) oraz Raphael Margarido, Jakub Bucki, Dominik Depowski

 

Cuprum Lubin: Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Maksim Morozau, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Bartłomiej Zawalski, Maciej Gorzkiewicz, Filip Biegun

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl