Kędzierzynianie z pierwszym trofeum w sezonie 2019/2020!

W Arenie Gliwice zespoły Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Projektu Warszawa zmierzyły się o pierwsze trofeum sezonu 2019/2020, Superpuchar Polski. Premierowa odsłona szybko padła łupem kędzierzynian, jednak w kolejnych partiach gra miała wyrównany przebieg. Ostatecznie po czterosetowym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został Łukasz Kaczmarek.

Spotkanie o Superpuchar rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a w polu serwisowym punktował Antoine Brizard (3:2). Jednak kilka akcji później równie dobrze w zagrywce punktował Simone Parodi (6:4). Między zespołami nawiązała się gra punkt za punkt, a na środku siatki zameldował się Piotr Nowakowski (7:8). W kolejnych fragmentach kolejne akcje kończyli kędzierzynianie i zbudowali trzy punktową zaliczkę (11:8). Atak na lewym skrzydle skończył Simone Parodi (14:10), a o czas poprosił Andrea Anastasi. Po zakończeniu przerwy skutecznie punktował Jakub Kowalczyk (11:14). Kilka chwil później Jaku Kowalczyk musiał uznać wyższość pojedynczego bloku w wykonaniu Aleksandra Śliwki (16:11). Podopieczni Nikola Grbića nie zwalniali ręki i utrzymywali kilkupunktową zaliczkę (18:13), a w odpowiedzi na dobrą grę rywali atakował Piotr Nowakowski (14:18). Jednak w końcówce zatrzymany został Bartosz Kwolek o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec Projektu Warszawa (20:15). Czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a kolejne „oczka” zdobywał Simone Parodi (23:16). Kilka chwil później Aleksander Śliwka rozstrzygnął premierową odsłonę na korzyść swojego zespołu (25:17).

Druga partia ponownie rozpoczęła się od wymiany punktów (1:1), a na prawym skrzydle zameldował się Łukasz Kaczmarek (2:1). Kilka chwil później atakiem ze środka popisał się Piotr Nowakowski (3:3). W kolejnych akcjach gra między zespołami toczyła się punkt za punkt (6:6). Po raz kolejny skutecznym blokiem popisał się Aleksander Śliwka (7:6). Po autowym ataku Andrzeja Wrony kędzierzynianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Na taki bieg wydarzeń szybko zareagował szkoleniowiec Projektu Warszawa. Po raz kolejny zatrzymany został Bartosz Kwolek (11:6). Mocnym atakiem popisał się Igro Grobelny (7:11), lecz kilka chwil później podobną akcją zakończył Simone Parodi (13:8). Jedną z dłuższych akcji zakończył Kevin Tillie (10:13). Nie do zatrzymania na siatce był Piotr Nowakowski (12:15), lecz w dalszym ciągu kędzierzynianie utrzymywali kontrolę nad przebiegiem gry. Dobrym atakiem popisał się Łukasz Kaczmarek (17:13). Atak z przechodzącej piłki skończył Igor Grobelny (15:17). W końcówce po raz kolejny na skrzydle zameldował się Łukasz Kaczmarek (20:16), a w odpowiedzi po raz kolejny atakował Igor Grobelny (17:20). David Smith musiał uznać wyższość warszawskiego bloku (19:21). W decydujących akcjach zespół z Warszawy zniwelował stratę do jednego punktu (23:24), a po autowym ataku Łukasza Wiśniewskiego losy seta rozstrzygała gra na przewagi (24:24). W wyrównanej końcówce na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (28:28). Ostatecznie więcej szczęścia mieli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy zapisali na swoje konto kolejną partię (34:32).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od skutecznych akcji po kędzierzyńskiej stronie siatki (2:0), pierwszy punkt dla warszawian zdobył Igor Grobelny (1:3). Między zespołami trwała wymiana ciosów (4:3), a kolejne akcje kończył Simone Parodi (5:3). Kilka chwil później do wyrównania doprowadził Bartosz Kwolek (7:7). Kontratak na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Łukasz Wiśniewski (9:8). W kolejnych akcjach gra miała wyrównany przebieg, ale po bloku na Łukaszu Kaczmarku warszawianie wyszli na prowadzenie (12:10). O przerwę dla swojego zespołu poprosił Nikola Grbić, lecz po powrocie na plac gry skutecznie atakował Kevin Tillie (14:10). Jednak kilka chwil później na środku siatki zameldował się David Smith (13:14), lecz wyrównany fragment gry nie trwał długo. Kolejne „oczka” zdobywał Piotr Nowakowski (18:14), a o kolejny czas poprosił Nikola Grbić. Po powrocie na plac gry punktował David Smith (16:19). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt, a zatrzymany został Bartosz Kwolek (18:20). Kilka chwil później Antoine Brizard punktował z pola serwisowego (24:18), a seta zakończył Igro Grobelny (25:19).

Kolejna odsłona po raz kolejny rozpoczęła się od emocjonujących wymian między zespołami (2:2), lecz na trzypunktowe prowadzenie szybko wyszli mistrzowie Polski (5:2). Na taki bieg zdarzeń szybko zareagował Andrea Anastasi, a po powrocie na plac gry atakował Piotr Nowakowski (3:5). Kędzierzynianie utrzymywali dwupunktową zaliczkę (7:5), jednak warszawianie nie zamierzali łatwo się poddawać. W kolejnych akcjach dobrze spisywał się Aleksander Śliwka (9:5), lecz po chwili atakował Igor Grobelny (6:9). Zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pewnie kończyli kolejne akcje i utrzymywali kontrolę nad przebiegiem seta (13:10). Jedną z dłuższych akcji całego spotkania rozstrzygnął Simone Parodi (16:12). Kilka chwil później skutecznie atakował Krzysztof Rejno (17:13). Obie drużyny popełniały liczne błędy w polu zagrywki, jednak w dalszym ciągu w lepszej sytuacji byli kędzierzynianie (18:15). Po raz kolejny z prawego skrzydła dobrze atakował Aleksander Śliwka (20:17). W końcówce dobrze spisywał się Piotr Nowakowski (19:20), a kolejne „oczka” zdobywał Kevin Tillie (20:22). Ostatecznie po wyrównanym fragmencie gry, który obfitował w mocne ataki i skuteczne obrony piłkę meczową mieli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla (24:21). Warszawianie zaczęli jednak odrabiać straty, a po raz kolejny zatrzymany został Simone Parodi (23:24). Po przerwie na żądanie Nikoli Grbića spotkanie zakończyła autowa zagrywka Piotra Nowakowskiego (25:23).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1

(25:17; 34:32; 19:25; 25:23)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Simone Parodi, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, Paweł  Zatorski (libero) oraz Arpad Baróti, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk

Projekt Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Patryk Niemiec