ME: Francuzi pokonują reprezentację Włoch

W walce o awans do najlepszej czwórki stanęły naprzeciw siebie reprezentacje Francji oraz Włoch. Chociaż mecz zapowiadał się emocjonująco, to jednak francuscy zawodnicy nie mieli problemów z pokonaniem Włochów, którzy tylko w drugim secie nawiązali wyrównaną walkę. Francuzi potrzebowali tylko trzech setów by zameldować się w półfinale.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a między zespołami trwała wyrównana walka od pierwszych piłek (5:4). Na środku siaki Kevin Le Roux wyprowadził na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Mocnym atakiem ze skrzydła Osmany Juantorena (6:8), lecz w kolejnych akacjach w dalszym ciągu grę kontrolowali Francuzi (12:9). Po błędzie Ivana Zaytseva przewaga francuskiej drużyny wzrosła do czterech „oczek”, a na taki bieg wydarzeń szybko zareagował trener reprezentacji Włoch (13:9). Po powrocie na plac gry francuscy zawodnicy nie zwalniali tempa i pewne kończyli kolejne akcje. Wyższość francuskiego bloku musiał uznać Oleg Antonov (16:10). Kolejne błędy własne nie  ułatwiały gry reprezentacji Włoch, która nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (19:13). W końcówce na lewym skrzydle zameldował się Osmany Juantorena (23:15), lecz ostatecznie Włosi nie byli w stanie zatrzymać rywali i seta zakończył skuteczny blok Francuzów (25:16).

 

Druga odsłona ponownie rozpoczęła się od wymiany punktów (2:2), a po chwili na skrzydle zameldował się Ivan Zaytsev (3:3). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt i na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (6:6). Francuzi po raz kolejny dobrze zagrali blokiem, a w ataku pokazał się Kevin Le Roux (9:6). Na rosnące prowadzenie rywali szybko zareagował opiekun włoskiego zespołu, wykorzystując czas. Po powrocie na plac gry skutecznie zagrał Matteo Piano (7:9), lecz po chwili mocnym atakiem popisał się Earvin N’Gapeth (11:8). Kilka akcji później Earvin N’Gapeth punktował z pola zagrywki (14:10), a włoscy zawodnicy w dalszym ciągu nie potrafili zatrzymać rywali. Po powrocie na boisko ciężar gry na swoje barki próbował wziąć Gabriele Nelli (16:13), a kilka chwil później czujnie przy siatce zagrał Julien Lyneel (18:13). Earvin N’Gapeth musiał uznać wyższość skutecznego bloku włoskiej drużyny (18:20), a kilka chwil później skuteczny blok Włochów doprowadził do remisu (21:21). Po przerwie na życzenie selekcjonera Francuzów włosi doprowadzili do sytuacji gdzie mieli piłki setowe (24:23). Jednak ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi gdzie więcej szczęścia mieli Francuzi (27:25).

 

Trzecia partia rozpoczęła się od dwupunktowej zaliczki Francuzów, a kolejne „oczko” dołożył Stéphen Boyer (3:0). Na środku siatki zameldował się Simone Anzani (1:3), lecz w kolejnych fragmentach kolejne ataki kończył Stéphen Boyer (6:1). Serię francuskiej drużyny przerwał Osmany Juantorena (2:6). Reprezentacja Francji kończyła kolejne ataki i kontrolowała przebieg gry (9:4). Na lewym skrzydle zameldował się Earvin N’Gapeth, a przewaga Francuzów wzrosła do dziesięciu punktów (15:5). Kilka chwil później Francuz musiał uznać wyższość włoskiego bloku (8:15). W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt, lecz przewaga gospodarzy w dalszym ciągu była wysoka (16:10). Francuski zespół nie zwalniał ręki i sukcesywnie powiększał swoją przewagę, która w końcówce wyniosła dziesięć „oczek” (23:13). Stéphen Boyer zakończył seta i cały mecz asem serwisowym (25:14).

 

 

Francja – Włochy 3:0 (25:16, 27:25, 25:14)

 

 

Składy zespołów

 

Francja: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Earvin N’Gapeth, Kevin Le Roux, Stéphen Boyer, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (libero) oraz Antoine Brizard, Julien Lyneel, Thibault Rossard, Barthelemy Chinenyeze

 

Włochy: Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Ivan Zaytsev, Matteo Piano, Oleg Antonov, Simone Anzani, Massimo Colaci (libero) oraz Fabio Balaso (libero), Davide Candellaro, Riccardo Sbertoli, Roberto Russo, Daniele Lavia, Oreste Cavuto

 

 

 

Źródło: Informacja własna