ME: Koniec zmagań grupowych. Przed nami mecze 1/8 finału!

Podczas ósmego dnia Mistrzostw Europy zmagania grupowe zakończyły drużyny grające w grupach B oraz D. Z wygranych spotkań cieszyć się mogli Serbowie, Hiszpanie, Czarnogórcy oraz Polacy. Jednak pomimo wgranego spotkania reprezentacja Czarnogóry nie awansowała do kolejnej fazy, a stawkę uczestników 1/8 finału uzupełnili Czesi. Pary meczowe kolejnej fazy turnieju znajdziecie poniżej.

 

 

 

Grupa B

 

 

 

W pierwszym spotkaniu w grupie B reprezentacja Hiszpanii pokonała drużynę Niemiec. Tym samym Hiszpanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli i awansowali do 1/8 finału. Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, pewny awansu swojego zespołu, dał możliwość gry wszystkim swoim zawodnikom, a najlepiej punktującym okazał się Simon Hirsch. Natomiast po hiszpańskiej stronie siatki najwięcej „oczek”, bo aż dziewiętnaście zdobył Jesus Andres Villena. W kolejnej fazie turnieju Hiszpanie zmierzą się z Polakami, a Niemcy z Holandią.

 

 

 

                          Hiszpania – Niemcy 3:1 (25:22; 25:20; 18:25; 25:19)

 

 

 

Na zakończenie zmagań w grupie B zmierzyli się Serbowie oraz Austriacy. Spotkanie miało wyrównany przebieg, lecz w decydujących momentach większą koncentracją i umiejętnościami wykazali się zawodnicy reprezentacji Serbii. Najlepszym zawodnikiem wśród serbskiej drużyny był Drazen Luburic, który zdobył piętnaście punktów atakiem oraz dołożył trzy punktowe zagrywki. Natomiast wśród Austriaków, którzy zakończyli udział w Mistrzostwach Europy najlepiej prezentował się Thomas Zass.

 

 

 

                           Serbia – Austria 3:0 (25:16; 25:22; 25:20)

 

 

 

Grupa D

 

 

 

Spotkanie pomiędzy Czechami a reprezentacją Czarnogóry budziło wiele emocji, bowiem od jego wyniku zależało który z zespołów awansuje do kolejnej fazy turnieju. Chodź spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnogórców, to awans do kolejnej fazy wywalczyli Czesi którzy potrzebowali tylko dwóch setów. Najlepszym zawodnikiem po czeskiej stronie siatki był Jan Hadrava, który zdobył dwadzieścia siedem „oczek” atakiem  oraz dziesięć punktów zagrywką. Dodatkowo Czech dołożył dwa punkty blokiem. Czesi zakończyli zmagania w fazie grupowej na czwartym miejscu.

 

 

 

                   Czechy – Czarnogóra 2:3 (23:25; 25:14; 22:25; 25:21; 13:15)

 

 

 

Na zakończenie zmagań w grupie D reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Ukrainy. Chodź Ukraińcy próbowali nawiązać wyrównaną walkę z biało-czerwonymi to jednak nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych Polaków. Podopieczni Vitala Heynena gładko wygrali kolejne spotkanie, a w trakcie drugiego seta nasz selekcjoner jednocześnie przeprowadził sześć zmian. Z dobrej strony pokazali się Michał Kubiak oraz Dawid Konarski, którzy zdobyli dla drużyny najwięcej punktów.

                             

 

 

                           Polska – Ukraina 3:0 (25:17; 25:16; 25:15)

 

 

 

 

Terminarz 1/8 finału Mistrzostw Europy

 

 

 

Nantes (Francja)

 

 

 

21.09.2019 Francja – Finlandia

22.09.2019 Włochy – Turcja

 

 

 

Lublana (Słowenia)

 

 

 

21.09.2019

 

 

 

Rosja – Grecja

Słowenia – Bułgaria

 

 

 

Antwerpia (Belgia)

 

 

 

21.09.2019

 

 

 

Belgia – Ukraina

Serbia – Czechy

 

 

 

Apeldoorn (Holandia)

 

 

21.09.2019

 

 

Holandia – Niemcy

Polska – Hiszpania

 

 

 

 

Źródło: cev.eu/opracowanie własne