Sam Deroo odchodzi z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Samem Deroo, który w ostatnich latach był jednym z podstawowych ogniw zespołu. Do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 pozostał nieco ponad miesiąc i w tym czasie włodarze klubu będą chcieli pozyska nowego przyjmującego.

 

Nic nie może wiecznie trwać

 

Sam Deroo do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przeniósł się przed rozgrywkami 2015/2016 z włoskiej Werony.  Od tamtego momentu był jednym z podstawowych zawodników kędzierzyńskiej drużyny. Przyjmujący, tylko w rozgrywkach PlusLigi, zagrał w stu siedmiu spotkaniach i dla ekipy mistrzów Polski zdobył ponad tysiąc „oczek”. W ciągu swojej przygody w Kędzierzynie-Koźlu Sam Deroo trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, ostatni tytuł drużyna wywalczyła na zakończenie sezonu 2018/2019. Ponad to Belg w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie wywalczył Puchar Polski oraz w 2018 roku drużyna sięgnęła po wicemistrzostwo kraju. Jeszcze w trakcie trwania minionego sezonu włodarze kędzierzyńskiego zespołu poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Samem Deroo o kolejny sezon. Według nowego kontraktu przyjmujący miał spędzić w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze sezon 2019/2020. Jednak podczas gdy z reguły klubu zakończyły już kompletowanie składu na nadchodzące rozgrywki włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będą musieli znaleźć nowego przyjmującego, bowiem Belg poprosił o rozwiązanie kontraktu. Na razie nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Sama Deroo, jednak klub rozpoczął już poszukiwania nowego przyjmującego. „O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie” – powiedział Sebastian Świderski. O kolejnych zmianach w kędzierzyńskim zespole będziemy informować na bieżąco.

 

Na razie Sam Deroo wraz z reprezentacją Belgii walczy w Mistrzostwach Europy. Belgowie w trakcie pierwszej fazy turnieju pokonali reprezentacje Austrii, Niemiec, Hiszpanii oraz Słowacji. Na zakończenie zmagań w grupie Belgowie zmierzą się jeszcze z reprezentacją Serbii.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa/opracowanie własne