Znamy termin XVIII Memoriału Wagnera

Jeszcze podczas tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pojawiły się wstępne informacje dotyczące organizacji turnieju, jako wstępną datę podając maj 2020. Ostatecznie jednak Memoriał zostanie rozegrany w dniach 9-11 lipca 2020 roku i będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed Igrzyskami Olimpijskimi. 

 

Coroczna tradycja

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to coroczna impreza poprzedzająca najważniejsze turnieje w siatkówce. Nie inaczej będzie tym razem, kiedy rywalizacja wpleciona została w kalendarz reprezentacji Polski dwa tygodnie przed startem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Turniej towarzyski odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kto będzie gościem tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, organizatorzy nie podali również informacji o mieście-gospodarzu. Warto wspomnieć, że w tym roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbywał się w Krakowie w dniach 1-3 sierpnia, a reprezentacja Polski zmierzyła się tam z Finlandią, Serbią oraz Brazylią. Ostatecznie zajęła tam drugą lokatę, a zwycięzcami okazali się podopieczni trenera Renana Dal Zotto.

 

 

Kolejny pracowity rok

 

Sezon reprezentacyjny w 2020 roku siatkarze zainaugurują 22 maja, wraz ze startem Ligi Narodów, której faza interkontynentalna potrwa do 21 czerwca. Później natomiast najlepsze drużyny z tych rozgrywek zmierzą się w turnieju finałowym w Stanach Zjednoczonych (1-5 lipca). Najważniejszą imprezą roku będą natomiast Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, które rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie właśnie ostatnim etapem przygotowań Polaków do rywalizacji w Tokio. Reprezentacja Polski wywalczyła już awans do Igrzysk Olimpijskich podczas turnieju w Gdańsku, część zespołów czeka jednak jeszcze walka w styczniowych kwalifikacjach.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne