Gdańszczanie rozpoczęli sparingi

Do inauguracji rozgrywek ligowych pozostało jeszcze trochę czasu, ale zespołu już teraz intensywnie przygotowują się do startu. Trefl Gdańsk rozpoczął właśnie serię sparingów, a ich pierwszym przeciwnikiem był MKS Ślepsk Malow Suwałki, dla którego zbliżający się sezon PlusLigi będzie debiutem w tej klasie rozgrywkowej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

 

Pierwsze „koty za płoty”

 

Trefl Gdańsk przygotowania do sezonu rozpoczął 19 sierpnia. Wczorajszy sparing z drużyną z Suwałk był pierwszym meczem kontrolnym dla podopiecznych Michała Winiarskiego, który będzie debiutował jako pierwszy trener gdańszczan. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania obaj szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech setów. „Jesteśmy w czwartym tygodniu przygotowań i powiem szczerze, że jest to taki moment treningów gdy zawodnicy mają bardzo dużo w nogach. Jestem zadowolony z gry i zaangażowania, przede wszystkim widziałem walkę na boisku, natomiast poszczególne elementy jak atak, szybkość, zagrywka obrazują ten moment, w którym jesteśmy. Z wyniki nie wiem, czy mogę być zadowolony, ponieważ w siatkówce nie ma remisów, a my dziś kończymy mecz wynikiem 2:2, natomiast cieszę się, ze zespół podszedł do meczu naprawdę zmobilizowany” – powiedział po spotkaniu nowy trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski.

 

W czwartkowym sparingu selekcjoner gdańszczan skorzystał z całej dwunastki graczy. Najlepiej punktującym okazał się Bartosz Filipiak, który zapisał na swoje konto piętnaście punktów. Dość dobrze po stronie gdańskiej drużyny funkcjonowała zagrywka, tym elementem zdobyli pięć „oczek”, a także blok (7 punktów). W zespole Trefla Gdańsk zabrakło dwóch zawodników: Rubena Schotta, który przebywa wraz z reprezentacją Niemiec na mistrzostwach Europy oraz Fabiana Majcherskiego, który ma drobny uraz. „Na szczęście nie jest to nic poważnego i tak naprawdę już wrócił do ćwiczeń indywidualnych” – mówił szkoleniowiec Trefla Gdańsk. Dzisiaj zespoły spotkają się ponownie, tym razem na wspólnym treningu. A następne mecze sparingowe Trefl Gdańsk zagra w przyszłym tygodniu.

 

O przygotowaniach gdańszczan do sezonu pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (26:24, 21:25, 25:23, 18:25)

 

Składy zespołów:

 

Trefl Gdańsk: Bartosz Filipak, Marcin Janusz, Mateusz Janikowski, Paweł Halaba, Bartłomiej Mordyl, Wojciech Grzyb, Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Szymon Jakubiszak, Karol Urbanowicz, Pablo Crer, Bartosz Weber

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Wojciech Siek,Kevin Klinkenberg, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (libero) oraz Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Adrian Stańczak

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/opracowanie własne