Radomianie czekają na pierwsze sparingi

Podopieczni trenera Roberta Prygla kończą drugi etap przygotowań do nadchodzącego sezonu ligowego 2019/2020, a teraz wiadomo już, kiedy rozegrają mecze towarzyskie. Pierwszy z nich odbędzie się 28 września  w Wolanowie, natomiast 11 października siatkarze będą mieć okazję zaprezentowania się kibicom w hali MOSiR w Radomiu.

 

Sparingowy szał

 

Drużyna prowadzona przez Roberta Prygla oraz Dymytriy Skorego obecnie przeplata zajęcia na siłowni z tymi w hali MOSiR w Radomiu, a już w ostatni weekend września zaplanowane są pierwsze gry kontrolne piątej drużyny minionego sezonu.  28 września w Wolanowie radomianie zmierzą się z wkraczającym do PlusLigi zespołem Andrzeja Kowala, MKS-em Ślepsk Malow Suwałki, a następnego dnia obydwie ekipy przeniosą się do Kobyłki. Na początku października (4-6) radomianie wezmą udział w turnieju o Puchar Miasta Lwowa.  Zaprezentują się tam obok gospodarzy, Barkom Kazhany Lwów oraz Asseco Resovii Rzeszów i Galatasaray Stambuł. Warto też wspomnieć, że w dniach 11-13 października odbędzie się coroczna rywalizacja w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Podczas pierwszego dnia zmagań, w hali MOSiR w Radomiu odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu, a w sobotę oraz niedzielę mecze rozgrywane będą w Kozienicach. Uczestnikami imprezy będą: Aluron Virtu CMC Zawiercie, GKS Katowice oraz Indykpol AZS Olsztyn. Tydzień później, 18 i 19 października Cerrad Enea Czarni Radom zawitają do Krosna, gdzie zaprezentują się także takie zespoły jak GKS Katowice, Asseco Resovia Rzeszów oraz MKS Będzin.

 

26 października 2019 odbędzie się inauguracja sezonu PlusLigi 2019/2020, podczas której siatkarze z Radomia udadzą się do Olsztyna, aby podjąć się walki o pierwsze punkty z miejscowym Indykpolem AZS Olsztyn.

 

 

Utrudnione zadanie 

 

Cerrad Enea Czarni Radom nadal jednak nie mogą pozwolić sobie na trenowanie w pełnym gronie zawodników. Wielkimi nieobecnymi są Słoweńcy, rozgrywający Dejan Vinčić oraz środkowy Alen Pajenk, którzy pozostali w Radomiu i Alen Šket, nowy nabytek plusligowego klubu. W Radomiu nie przebywa również grecki przyjmujący, Thanasis Protopsalptis. Wszyscy wspomniani siatkarze przygotowują się do wrześniowych mistrzostw Europy i dołączą do zespołu w późniejszym terminie.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne