Reprezentant Czarnogóry zawodnikiem Aluron Virtu CMC Zawiercie

Włodarze zawierciańskiego klubu, pomimo że drużyna rozpoczęła już przygotowania, to w dalszym ciągu odkrywają karty kolejnych zawodników. Dziś poinformowano, że szeregi Aluron Virtu CMC Zawiercie zasili Vojin Ćaćić. Czarnogórski przyjmujący związał się z drużyną rocznym kontraktem.

 

 

 

 

Czas na polską przygodę

 

 

 

Vojin Ćaćić przygodę z siatkówką rozpoczynał w czarnogórskim zespole Budvanska Rivijera Budva, gdzie występował od 2007 do 2013 roku. Pięciokrotnie przyjmujący wraz z drużyną zdobywał mistrzostwo Czarnogóry, raz srebrny medal rozgrywek oraz trzykrotnie puchar kraju. W 2014 roku Vojin Ćaćić podjął decyzję o zmianie barw klubowych, a jego wybór padł na francuski Rennes Volley 35. Jednak we Francji przyjmujący nie odegrał znaczącej roli i jeszcze w sezonie 2014/2015 zmienił klub. Tym razem siatkarz przeniósł się do Sahinbey Belediyespor, a rok później do Mizan Khorasan VC. Vojin Ćaćić ma na swoim koncie złoty medal klubowych mistrzostw Azji, wywalczony w 2016 roku oraz mistrzostwo Iranu zdobyte wraz z zespołem Sarmajeh Bank VC. Ostatnie dwa lata przyjmujący spędził w lidze tureckiej gdzie najpierw reprezentował Ziraat Bankası Ankara, a w ostatnim sezonie Inegöl Belediyesi. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Vojin Ćaćić podjął decyzję o kolejnej zmianie barw klubowych. Tym razem wybór zawodnika padł na jeden z zespołów grających w PlusLidze, mianowicie na Aluron Virtu CMC Zawiercie. Vojin Ćaćić  dołączył do zespołu w miejsce Oliega Achrema z którym klub postanowił rozwiązać kontrakt. Kontrakt czarnogórskiego przyjmującego został podpisany na sezon 2019/2020.

 

 

 

Stabilny skład

 

 

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie to jeden z klubów w którym nie doszło do wielu zmian w składzie. W zawierciańskim zespole zostali zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie stanowili o sile drużyny. Do zmian nie doszło na takich pozycjach jak rozegranie gdzie dalej grać będzie Michal Masny oraz Arash Dosanjih, a na prawym skrzydle o miejsce w wyjściowym składzie w dalszym ciągu rywalizować będą Mateusz Malinowski oraz Grzegorz Bociek. Również na pozycji libero w dalszym ciągu klubowych barw bronić będą Taichiro Koga i Krzysztof Andrzejewski. Natomiast na pozostałych pozycjach doszło do niewielkich zmian, a w składzie zawierciańskiej drużyny obecnie znajduje się piętnastu zawodników. Stabilizacja składu ma być dodatkowym atutem zespołu z Zawiercia podczas rozgrywek PlusLigi oraz Pucharu Challange.

 

 

 

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne