Wojciech Włodarczyk wraca do PlusLigi i zagra w Radomiu

Zespoły powoli rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu. W dalszym ciągu część klubowych włodarzy kompletuje jeszcze skład. Dziś o pozyskaniu kolejnego nowego zawodnika poinformowali Cerrad Czarni Radom, którzy podpisali kontrakt z Wojciechem Włodarczykiem. Przyjmujący wraca do Polski po rocznej grze we włoskiej Volley Castellana Grotte.

 

W Polsce najlepiej

 

Wojciech Włodarczyk podczas swojej seniorskiej przygody z siatkówką występował w takich klubach jak AZS Politechnika Warszawska, Indykpol AZS Olsztyn, w którym przyjmujący grał dwukrotnie w sezonach 2010/2011 oraz 2016/2017. Siatkarz był również ważnym elementem zespołów z Bielska- Białej czy Cuprum Lubin. Najwięcej czasu, bo aż dwa sezony, Wojciech Włodarczyk spędził w PGE Skrze Bełchatów, z którą sięgnął po złoto oraz brąz mistrzostw Polski. Przyjmujący tylko dwukrotnie opuścił plusligowe parkiety. Najpierw przed sezonem 2012/2013 przeniósł się do SK Posojilnica Aich/Dob, z którą wywalczył mistrzostwo Austrii, a po raz drugi Wojciech Włodarczyk zdecydował się na wyjazd przed ostatnim sezonem. Tym razem jego wybór padł na grający we włoskiej Serie A, Volley Castellane Grotte. We Włoszech przyjmujący był jednym z filarów swojego zespołu, a jego dobra postawa skutkowała propozycją gry ze strony włodarzy Cerradu Czarnych Radom. Wojciech Włodarczyk zdecydował się na podpisanie kontraktu z piątym zespołem ostatnich rozgrywek, a jego nowa umowa została podpisana do końca sezonu 2019/2020.

 

 

Budowa składu dobiegła końca

 

W okresie transferowym w radomskiej drużynie doszło do wielu zmian, przede wszystkim z klubem pożegnał się Wojciech Żaliński, który był filarem zespołu. Na zmianę klubowych barw zdecydowali się również tacy zawodnicy jak Tomasz Fornal czy Norbert Huber. Włodarze klubu nie próżnowali i skrupulatnie budowali zespół, który ma walczyć o najwyższe cele. Na pozostanie w Cerradzie Czarnych Radom zdecydowali się między innymi Dejan Vinčić, Michał Filip oraz Michał Ostrowski. Natomiast do zespołu dołączyli tacy zawodnicy jak Bartosz Firszt, Mateusz Masłowski, Alen Šket czy Michał Kędzierski. Jak zapowiadają włodarze klubu z Radomia, cele na nadchodzący sezon są podobne do tych postawionych przed rokiem. Drużyna ma grać dobrą siatkówkę, włączając się przy okazji do walki o najwyższe cele.

 

Podpisanie umowy z Wojciechem Włodarczykiem oznacza, że skład Cerradu Czarnych Radom został skompletowany. „Skład został bardzo mocno przebudowany, dlatego cieszymy się , że udało nam się skompletować taki zespół na nadchodzący sezon w PlusLidze. Drużyna, którą zbudowaliśmy zapewne przyniesie nam wiele pozytywnych emocji w nadchodzących rozgrywkach” – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

 

 

Skład drużyny Cerrad Czarni Radom na sezon 2019/2020 w rozgrywkach PlusLigi:
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Dejan Vinčić
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Damian Boruch, Alen Pajenk
Przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Athanasios Protopsaltis, Alen Šket, Bartosz Firszt
Atakujący: Michał Filip, Karol Butryn
Libero: Michał Ruciak, Mateusz Masłowski

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/ opracowanie własne