Słoweńcy przygotowują się do mistrzostw Europy

Po kilku dniach przerwy piętnastu podopiecznych trenera Alberto Giulianiego rozpoczęło przygotowania do mistrzostw Europy, których Słowenia jest jednym gospodarzy. Czempionat Starego Kontynentu w tym roku, po raz pierwszy w historii, odbędzie się w czterech krajach: Francji, Belgii, Holandii oraz wspomnianej już Słowenii. 

 

Po kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich reprezentanci Słowenii dostali kilka dni wolnego. 17 sierpnia podopieczni trenera Alberto Giulianiego wystartowali z przygotowaniami do mistrzostw Europy. Tych parę dni, które mieliśmy wolne pozwoliły nam dojść do siebie. Rozczarowanie spowodowane faktem, że nie udało nam się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich, nadal pozostaje, ale teraz skupiamy się na ostatnim akcie tego sezonu, mistrzostw Europy. Przygotujemy się tak, jak wcześniej, mamy mnóstwo czasu i mam nadzieję, że pozostaniemy zdrowi, a potem zobaczymy, jak to będzie” – powiedział Dejan Vinčić. Na początku Słoweńcy będą jedynie trenować, ale już na 20 sierpnia mają zaplanowany sparing z Grekami. Mecze w Grecji pomogą zawodnikom utrzymać rytm gry, a jednocześnie zawodnicy, którzy nie grają dużo będą mogli się pokazać. Kwalifikacje olimpijskie pokazały nam dokładnie, jak mamy przygotować się do mistrzostw Europy. Wszystko stało się jasne. Wiemy gdzie popełniliśmy błędy i jak je naprawić” – zaznaczył włoski szkoleniowiec. Na 3 i 4 sierpnia Słoweńcy mają zaplanowane mecze sparingowe z Serbami. Spotkania kontrolne pomogą podopiecznym trenera Alberto Giulianiego dobrze przygotować się do mistrzostw Europy, które są ostatnim celem Słoweńców w tym sezonie reprezentacyjnym. Teraz będziemy trenować w pełni, maksymalnie wykorzystamy mecze towarzyskie i postaramy się przygotować jak najlepiej do mistrzostw Europy” – dodał kapitan słoweńskiej kadry, Tine Urnaut.

 

 

Ostatni cel – mistrzostwa Europy

 

W tym sezonie reprezentacyjnym Słoweńcom został jeszcze tylko jeden cel – mistrzostwa Europy. W tym roku słoweńska kadra jest jednym z gospodarzy tego turnieju. W fazie grupowej podopieczni trenera Alberto Giulianiego zmierzą się z Białorusią, Finlandią, Turcją, Macedonią i Rosją. Grupa, do której trafili Słoweńcy nie jest łatwa, ale w siatkówce wszystko jest możliwe. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas mistrzostw Europy nie będzie łatwo. Mamy trudną grupę. Drużyny, z którymi będziemy rywalizować są dobre, ale my również jesteśmy bardzo mocni. Musimy pokazać to co umiemy i być świadomym naszej jakości. Nasi fani będą naszą wartością dodaną” – powiedział szkoleniowiec Słoweńców.

 

 

Aktualnie Słoweńcy trenują w następującym składzie:

Rozgrywający: Dejan Vinčić, Gregor Ropret

Środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Matic Videčnik, Sašo Štalekar

Przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Alen Šket, Žiga Štern, Jan Klobučar, Rok Možič

Atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern

Libero: Jani Kovačič

 

 

 

Źródło: http://www.odbojka.si/opracowanie własne