Slobodan Kovač nowym szkoleniowcem reprezentacji Serbii

Po nieudanym dla Serbów turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbył się w Bari, ze stanowiskiem pierwszego trenera drużyny narodowej pożegnał się Nikola Grbić. Jego miejsce ma zająć Slobodan Kovač, który ma już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji. Był on bowiem szkoleniowcem kadry Iranu oraz Słowenii.

 

Slobodan Kovač swoją karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku, kiedy to został szkoleniowcem zespołu Radnički Kragujevac. Serbską drużynę Kovač prowadził do 2010 roku, kiedy to związał się na cztery lata z Sir Safety Perugią. Serb przez rok pracował także z reprezentacją Iranu (2014-2015) oraz Słowenii (2017-2018). W sezonie 2018/2019 Serb był szkoleniowcem rosyjskiego zespołu Belogorie Belgorod, z którym zdobył Puchar Challenge. Teraz przed Slobodanem Kovačem kolejne wyzwanie. Będzie on pierwszym trenerem serbskiej kadry mężczyzn. Na stanowisku zastąpi on Nikolę Grbića, który stracił swoją posadę po nieudanych dla Serbów sierpniowych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

 

Więcej na temat zwolnienia Nikoli Grbića przeczytacie TUTAJ.

 

Na razie wiadomo, że umowa ze Slobodanem Kovačem została podpisana na mistrzostwa Europy oraz styczniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Po tych dwóch turniejach obie strony będą rozmawiały na temat ewentualnej kontynuacji współpracy.

 

 

 

Czas na trudne wyzwanie

 

Przed Slobodanem Kovačem trudne wyzwanie. Po przegranych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich Serbowie dostali kilka dni wolnego, ale przed nimi jeszcze mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w trzech państwach: Słowenii, Belgii, Holandii oraz Francji. Reprezentanci Serbii w fazie grupowej grać będą w Brukseli oraz Antwerpii. Ich rywalami na tym etapie rozgrywek będą gospodarze – Belgowie, srebrni medaliści czempionatu Starego Kontynentu z 2017 roku – Niemcy, Słowacy, Hiszpanie, oraz Austriacy. Warto zaznaczyć, że w turnieju, który dwa lata temu odbywał się w Polscy Serbowie wywalczyli brązowe medale. Ponadto w styczniu reprezentanci Serbii zagrają w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, gdzie z ośmiu drużyn, tylko jedna wywalczy bilet do Tokio.

 

 

 

Źródło: http://www.ossrb.org/informacja własna