Laurent Tillie ogłosił skład Francuzów na Mistrzostwa Europy

Niespełna miesiąc przed mistrzostwami Europy, których Francja jest jednym z czterech organizatorów, poznaliśmy czternastkę siatkarzy, którzy będą walczyć o najwyższe cele podczas tej imprezy. Wśród powołanych przez trenera Laurenta Tillie zabrakło Thibaulta Rossarda, którego zastąpił libero, Nicolas Rossard.

 

Trudny wybór przed walką o najwyższe cele

 

Siatkarze reprezentacji Francji po nieudanym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich mają przed sobą kolejny cel. We wrześniu rozpoczną walkę w mistrzostwach Europy, które współorganizują razem z Belgią, Holandią i Słowenią. Trener Laurent Tillie tydzień po zakończeniu zmagań w Gdańsku zdecydował się ogłosić czternastoosobową kadrę, która będzie walczyła o mistrzostwo Starego Kontynentu. Wśród desygnowanej przez szkoleniowca czternastki doszło do jednej zmiany względem turnieju w Gdańsku. Szkoleniowiec zdecydował się na powołanie nominalnego libero, Nicolasa Rossarda, w miejsce przyjmującego, Thibaulta Rossarda. „Gra zostanie poprowadzona na czterech przyjmujących i dwóch libero, aby zwiększyć efektywność odbioru i współpracy pomiędzy linią obrony a atakiem” – tłumaczył trener Laurent Tillie, zwracając jednocześnie uwagę na uzasadnienie swojej decyzji: „Konieczne było dokonanie trudnego wyboru w oparciu o taktykę zespołu”.

 

 

Publiczność doda skrzydeł?

 

Przypomnijmy, że Francuzi w fazie grupowej turnieju zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Bułgarii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii. Mecze rozegrają we francuskim Montpellier, zatem przed własną publicznością wzrośnie presja wyniku, ale ta sytuacja przemawia również na korzyść Trójkolorowych, ponieważ doping własnych fanów ma w sporcie duże znaczenie. Pierwszy mecz Francuzi rozegrają 12 wrześnią z kadrą Rumunii, zaś na zakończenie zmierzą się z Włochami, którzy wydają się być ich najpoważniejszymi rywalami w walce o zwycięstwo w tej części rozgrywek.

 

 

Skład reprezentacji Francji na mistrzostwa Europy:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

 

Przyjmujący: Kevin Tillie, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot

 

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicholas Le Goff, Daryl Bultor, Barthelemy Chinenyeze

 

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer

 

Libero: Jenia Grebennikov, Nicolas Rossard

 

 

 

Źródło: www.ffvb.org / opracowanie własne