Nikola Jovović zamienił Turcję na Rosję

Nikola Jovović w przyszłym sezonie zagra w rosyjskiej Superlidze. Serb podpisał roczną umowę z zespołem Ural Ufa, w którym w sezonie 2009/2010 występował Saša Starović, a w 2013/2014 Nikola Kovačević. Reprezentant Serbii wcześniej przez dwa lata grał w lidze tureckiej, reprezentując barwy Arkasu Izmir oraz Ziraatu Bankası Ankara. 

 

Czas na Rosję

 

Nikola Jovović swoją karierę rozpoczynał w 2007 roku w swoim rodzinnym mieście. Przez cztery lata rozgrywający grał w zespole OK Vojvodina Nowy Sad, z którym zdobył dwa wicemistrzostwa kraju, brązowy medal tych rozgrywek oraz Puchar Serbii. W 2011 roku Serb przeniósł się do VfB Friedrichshafen. Z niemieckim zespołem Jovović wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw kraju oraz dwukrotnie zdobywał Puchar Niemiec. Po trzech latach rozgrywający zdecydował się na zmianę i obrał włoski kierunek, gdzie podpisał kontrakt z drużyną Vero Volley Monza. W Serie A Nikola Jovović spędził trzy sezony, po czym przeniósł się do Turcji. W sezonie 2017/2018 występował w Arkasie Izmir, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, a w latach 2018/2019 grał w ekipie Ziraat Bankası Ankara. Nadchodzący sezon Serb spędzi w rosyjskiej Superlidze, w zespole Ural Ufa.

 

Warto zaznaczyć, że Nikola Jovović to wielokrotny reprezentant Serbii. Ma on na swoim koncie srebrny medal mistrzostw świata do lat 23 (2013) oraz dwa brązowe krążki mistrzostw Europy (2013, 2017). Ponadto rozgrywający w 2015 roku stanął na drugim stopniu podium Ligi Światowej, a rok później w Krakowie wraz ze swoją reprezentacją triumfował w turnieju finałowym.

 

 

Źródło: informacja własna