Czterech nowych graczy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

W ostatnim czasie do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dołączyło czterech nowych graczy. W rozgrywkach 2019/2020 zespół mistrza Polski będą reprezentować: przyjmujący Adam Smolarczyk, środkowy Sebastian Warda, mogący grać na pozycji atakującego i przyjmującego Filip Grygiel, a także powracający po roku libero, Korneliusz Banach.

 

Drugi kontakt z ZAKSĄ

 

W drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w porównaniu do poprzedniego sezonu doszło generalnie do zmian kosmetycznych. Do zespołu powracają grający przez jeden sezon na zasadzie wypożyczenia w barwach Aluronu Virtu CMC Zawiercie Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno, zaś w miejsce Mateusza Bieńka, który przenosi się do Włoch, kędzierzynianie pozyskali Davida Smitha. Na środku siatki w drużynie mistrza Polski w sezonie 2019/2020 będziemy mogli zobaczyć także Sebastiana Wardę, dla którego będzie to drugi kontakt z kędzierzyńskim zespołem – wcześniej występował w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2011/2012 i wtedy zdobył z drużyną brązowy medal mistrzostw Polski. Minione rozgrywki środkowy spędził w zespole Indykpolu AZS-u Olsztyn, a w międzyczasie występował w takich drużynach jak Effector Kielce (2012/2013), MKS Będzin (2013-2016), Aluron Virtu Warta Zawiercie (2016/2017), ONICO Warszawa (2017-2018). Teraz wspólnie z mistrzami Polski będzie walczył o obronę tytułu.

 

To jednak nie ostatni siatkarz, który powraca do zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Po sezonie w ZAKSIE Strzelce Opolskie w szeregi mistrza Polski powraca libero Korneliusz Banach, który w zespole siatkarskiej ekstraklasy występował w latach 2015-2018 i razem z kędzierzyńską ekipą sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Polski (2016 i 2017), Puchar Polski (2017) oraz wicemistrzostwo kraju (2018). W minionych rozgrywkach nabierał doświadczenia w ZAKSIE Strzelce Opolskie, z którą wywalczył awans do pierwszej ligi. „Wracam z uśmiechem i z wielką motywacją do ciężkiej pracy. Zdaję sobie sprawę, kto występuje na mojej pozycji ale chcę cały czas się uczyć i poprawiać w każdym elemencie, stawać się lepszym z każdym dniem i zapracować sobie swoją postawą by móc pokazać się również na boisku” – zapowiedział młody libero, ciesząc się jednocześnie na możliwość ponownej współpracy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Z Krakowa do Kędzierzyna-Koźla

 

Na pozycji przyjmującego szeregi mistrzów Polski uzupełnił zaś Adam Smolarczyk, który ostatni sezon spędził w drużynie AGH Kraków. W niej także rozpoczynał swoją przygodę z zawodową siatkówką (2012-2015), a następnie przeniósł się do drużyny Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych (2015/2016). Przez kolejne dwa lata występował w zespole Exact Systems Norwid Częstochowa (2016-2018), zaś po drugiej styczności z krakowskim klubem postanowił spróbować sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2019/2020 przed młodym graczem od razu wielkie wyzwanie w związku z walką o obronę mistrzostwa Polski i występami w Lidze Mistrzów.

 

 

Powiew młodości

 

Kibice w Kędzierzynie-Koźlu będą mogli również obserwować innego młodego i perspektywicznego gracza. Do zespołu mistrza Polski przed sezonem 2019/2020 dołączył Filip Grygiel, który reprezentował Polskę w rozgrywkach młodzieżowych, a ostatnie trzy lata spędził w SMS Spała. 19-latek jest wychowankiem drużyny SKS „Górnik” Radlin, a jeżeli chodzi o pozycję na boisku, może grać zarówno jako atakujący, jak i przyjmujący. W swoich dotychczasowych występach prezentował się z dobrej strony, co nie umknęło uwadze władz kędzierzyńskiego zespołu „Gdy pojawiła się oferta z ZAKSY nie zastanawiałem się długo, bo wiedziałem że będzie to duże wyzwanie jak i szansa na rozwinięcie umiejętności. Trener Nikola Grbić jest bardzo dobrym fachowcem więc również to przemawiało za tym, by iść do Kędzierzyna i rozwijać się pod jego okiem” – wyjaśnił swoją decyzję o podjęciu współpracy z mistrzem Polski.

 

 

 

Źródło: http://www.zaksa.pl/opracowanie własne