Nikola Grbić nie jest już trenerem Serbów

Po nieudanych dla Serbów kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, tamtejsza federacja po rozmowach ze szkoleniowcem podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu. Tym samym Nikola Grbić nie będzie dłużej trenerem serbskiej kadry, jako przyczynę podaje się najwyższy interes reprezentacji Serbii, która nadal walczy  o wyjazd na igrzyska do Tokio.  

 

Nikola Grbić na czele serbskiej kadry stanął w lutym 2015 roku, niedługo po zakończeniu kariery zawodniczej. Szkoleniowiec prowadził drużynę w styczniowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, które dla jego zespołu zakończyły się porażką, a w konsekwencji brakiem awansu na turniej czterolecia. Serbowie pod okiem Nikoli Grbića w 2016 roku wywalczyli złote medale Ligi Światowej, rok wcześniej zdobywając srebrne krążki. W 2017 roku reprezentacja Serbii zdobyła brązowe medale mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce. W tym roku Serbowie poświęcili Ligę Narodów, by jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

 

Turniej w Bari nie zakończył się jednak dla Serbów sukcesem i w decydującym spotkaniu z Włochami musieli przełknąć gorycz porażki. Po zakończeniu turnieju i braku kwalifikacji włodarze serbskiej federacji w porozumieniu z trenerem podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Serbii. Włodarze federacji zapowiadają, że najważniejszy dla nich jest interes zespołu, a nazwisko kolejnego trenera podadzą w najbliższym czasie.

 

 

 

Źródło: ossrb.org/opracowanie własne