Mateusz Janikowski przedłuż kontrakt z ONICO Warszawa i został wypożyczony

Mateusz Janikowski zdecydował się na przedłużenie kontraktu z ONICO Warszawa do 2023 roku. Przyjmujący na dwa kolejne sezony został jednak wypożyczony do Trefla Gdańsk, gdzie będzie miał więcej okazji do gry oraz będzie mógł doskonalić swoje umiejętności siatkarskie pod czujnym okiem trenera Michała Winiarskiego.

 

20-letni Mateusz Janikowski jest wychowankiem KS Metro Warszawa, gdzie w wieku 12 lat rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. W sezonach 2014/2015 i 2015/2016 występował w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej w rozgrywkach Młodej Ligi. Po krótkim epizodzie w SMS-ie Spała zawodnik powrócił do stolicy, gdzie był podstawowym przyjmującym w seniorskiej, drugoligowej drużynie Metra i jednocześnie otrzymywał powołania do kadry Polski w kategoriach młodzieżowych. Przed sezonem 2018/2019 przyjmujący dołączył do seniorskiej drużyny ONICO Warszawa. Na plusligowych parkietach zadebiutował 21 listopada 2018 roku w zwycięskim meczu stołecznego zespołu z Cuprum Lubin. Po sezonie ligowym przyjmujący otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów, która w lipcu walczyła w mistrzostwach świata.

 

Janikowski zdecydował się na przedłużenie kontraktu z ONICO Warszawa do 2023 roku, ale najbliższe dwa sezony spędzi w Treflu Gdańsk, gdzie został wypożyczony. „Mateusz jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, młodzieżowym reprezentantem Polski. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje i liczymy, że w przyszłości będzie stanowił o sile zespołu, ale wspólnie uznaliśmy, że na tym etapie jego kariery najważniejsza jest regularna gra. A o to będzie mu łatwiej na wypożyczeniu. I jesteśmy przekonani, że po dwóch sezonach spędzonych w takim klubie, jak Trefl Gdańsk, wróci do nas ukształtowany i dojrzały siatkarsko zawodnik, który z miejsca będzie mógł wskoczyć do pierwszej szóstki naszej drużyny” – powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa. Mateusz Janikowski bardzo cieszy się z faktu, że będzie miał okazję do współpracy z Michałem Winiarskim, który w sezonie 2019/2020 będzie pierwszym szkoleniowcem Trefla Gdańsk. „Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do ekipy „gdańskich lwów”, którą prowadzić będzie trener Michał Winiarski, dla mnie idol z czasów, gdy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką. Moim celem jest dalszy rozwój umiejętności i podnoszenie poziomu z treningu na trening” – zaznaczył Janikowski.

 

Drużyna Trefla Gdańsk przygotowania do sezonu rozpocznie 19 sierpnia.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne