Memoriał HJW: Pewna wygrana Polaków

Na zakończenie tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski mierzyła się z Finlandią, która w Krakowie podczas turnieju nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Dzisiaj także musiała uznać wyższość rywala. Biało-czerwoni nie dali żadnych szans drużynie z Finlandii i pewnie wygrali 3:0.

 

Obie drużyny w mecz weszły równo (3:3), ale Polacy bardzo szybko odskoczyli (6:3). Biało-czerwoni utrzymywali trzy punkty przewagi w kolejnych minutach spotkania (12:9). Dobra gra blokiem i zagrywką pozwoliła naszym siatkarzom powiększyć prowadzenie 15:10 i zdominować grę na siatce (20:11). Finowie, mimo wykorzystanych dwóch przerw, nie potrafili znaleźć recepty na skutecznych Polaków (12:21). Podopieczni Vitala Heynana zdominowali tę partię i bez problemów wygrali do 19, a ostatni punkt zdobył Aleksander Śliwka.

 

Na początku drugiej partii Finowie prowadzili 4:1. Polacy bardzo szybko odrobili straty, głównie za sprawą skutecznego bloku (5:5). Po udanym ataku Aleksandra Śliwki (8:5) zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Po wznowieniu gry reprezentacja Finlandii odzyskała swoje prowadzenie, ale znowu nie cieszyli się nią długo. Czteropunktowa seria Polaków pozwoliła im na odrobienie start i objęcie prowadzenia (13:10). W kolejnych akcjach biało-czerwoni powiększali przewagę (17:11) i pewnie zmierzali do wygrania drugiej odsłony (20:12). Finowie zaczęli popełniać coraz więcej własnych błędów (14:23). Autowy serwis Finów zakończył tę partię.

 

Polacy już na początku kolejnej odsłony prowadzili 5:3, na pierwszą przerwę schodzili z czteropunktową przewagą. Reprezentacja Polski nie dawała żadnych szans Finom (12:6), którzy dodatkowo popełniali sporo własnych błędów (9:18). Ani przerwy ani zmiany nie pomogły reprezentacji Finlandii (10:20), Polacy tę partię zdominowali, tak jak poprzednie (22:15). Bartosz Kwolek atakiem z lewego skrzydła zakończył tego seta, jak i cały mecz (25:19).

 

Polska – Finlandia 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

 

Składy zespołów:

 

Reprezentacja Polski: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski/Damian Wojtaszek (libero) oraz Fabian Drzyzga, Maciej Muzaj, Bartosz Kwolek

 

Reprezentacja Finlandii: Eemi Tervaportti, Peetu Makinen, Samuli Kaislasalo, Tommi Sirilla, Markus Kaurto, Elviss Krastins, Lauri Kerminen (libero) oraz Antti Ronkainen, Ojansivu, Sivula, Ivanov

 

 

Źródło: informacja własna