Pięciu brązowych medalistów Ligi Narodów dołączy do kadry w Zakopanem

Reprezentacja Polski w niedzielę sięgnęła po brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów. W studiu pomeczowym prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk, podał nazwiska pięciu graczy, którzy po powrocie z turnieju w Chicago dołączą do drużyny trenującej w Zakopanem. W stolicy polskich Tatr pojawi się m.in. najlepszy przyjmujący finałowego turnieju, Bartosz Bednorz.

 

Do Zakopanego przez Chicago

 

Reprezentacja Polski, która w rozgrywkach Ligi Narodów grała w odmiennych zestawieniach, w niedzielę sięgnęła po brązowy medal rozgrywek. W meczu o brąz Polacy po raz drugi podczas turnieju w Chicago pokonali reprezentację Brazylii. Po zakończeniu meczu finałowego w studiu pomeczowym na antenie Polsatu Sport prezes PZPS zdradził nazwiska pięciu graczy, którzy dołączą do drużyny przygotowującej się do Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Po powrocie z Chicagow Zakopanem stawią się dwaj przyjmujący: Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek, dwaj atakujący: Łukasz Kaczmarek i Maciej Muzaj, a także środkowy: Karol Kłos.

 

Pierwszy z piątki wymienionych graczy w zeszłym roku przegrał ostatecznie rywalizację o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata w Bułgarii i we Włoszech. W tym sezonie kadrowym prezentował się z całkiem dobrej strony, a podczas turnieju w Chicago był liderem reprezentacji Polski. Ponadto zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej punktujących siatkarzy turnieju, zdobywszy siedemdziesiąt osiem punktów, z czego sześć bezpośrednio po zagrywce. Jego postawa została doceniona przez władze FIVB i przyjmujący odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego przyjmującego turnieju. Bartosz Kwolek z kolei to jedyny mistrz świata z ubiegłego roku, który znalazł się w turnieju finałowym Ligi Narodów. Przyjmujący bardzo dobrze prezentował się w fazie interkontynentalnej, a jego pomoc była równie ważna w Chicago. Przyjmujący ONICO Warszawa zdobył w nim łącznie trzydzieści sześć punktów, z czego siedem bezpośrednio po zagrywce. Również trzydzieści sześć „oczek” zdobył w Chicago Maciej Muzaj, a tylko punkt mniej, trzydzieści pięć, drugi z atakujących, Łukasz Kaczmarek. Turniej w Chicago do udanych dopisać może mistrz świata z 2014 roku, Karol Kłos. Środkowy w finałowym turnieju rozgrywek był bardzo ważną częścią zespołu, a w rankingu najlepiej punktujących uplasował się na szóstym miejscu (drugi najlepiej punktujący wśród biało-czerwonych). Na swoim koncie zanotował czterdzieści osiem punktów, z czego trzynaście blokiem.

 

Praca w Zakopanem wre

 

Obecnie w Zakopanem przebywa dwunastu kadrowiczów, w tym czekający na debiut w reprezentacji Polski Wilfredo Leon. Pod okiem trenerów Michała Gogola i Sebastiana Pawlika, którzy nie pojechali z kadrą do Chicago, trenuje jedenastu aktualnych mistrzów świata: Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Dawid Konarski, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga. Pierwszym sprawdzianem siatkarzy, którzy szlifują formę w Zakopanem będzie dwumecz z kadrą Holandii w dniach 27-28 lipca.

 

Źródło: http://www.polsatsport.pl / http://www.volleyball.world / informacja własna