Liga Narodów: Nagrody indywidualne przyznane. Bartosz Bednorz najlepszym przyjmującym

Kolejna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów za nami. Zwycięzcami tegorocznych rozgrywek drugi raz z rzędu została reprezentacja Rosji, która w finale pokonała Amerykanów, zaś brązowe medale wywalczyli Polacy. Tradycyjnie po zakończeniu imprezy zostały przyznane nagrody indywidualne, a wśród wyróżnionych znalazł się reprezentant Polski, Bartosz Bednorz.

 

 Chwila prawdy w Chicago

 

Po pięciu tygodniach zmagań w fazie interkontynentalnej sześć najlepszych zespołów dostarczyło kibicom kolejnych emocji w turnieju finałowym w Chicago. W walce o najlepszą czwórkę bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Polski, którzy pokonali  Brazylijczyków i Irańczyków, dzięki czemu wygrali zmagania w grupie B. Zwycięzcami grupy A zostali zaś Amerykanie, pokonując kolejno Francuzów oraz Rosjan. W półfinale biało-czerwoni po czerech setach musieli uznać wyższość Rosjan. W drugim meczu półfinałowym górą okazali się zaś Amerykanie, którzy po pięciosetowym pojedynku pokonali wicemistrzów świata.

 

Tym samym w meczu o brąz reprezentacja Polski po raz kolejny podczas turnieju w Chicago zmierzyła się z kadrą Brazylii. Polacy od początku narzucili rywalom swój rytm gry i po trzech setach przypieczętowali wywalczenie brązowego medalu, a przebieg tego meczu przypomnisz sobie TUTAJ. W finale reprezentacja Rosji po czterech setach pokonała zaś gospodarzy turnieju finałowego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Rosjanie tym samy powtórzyli sukces sprzed roku.

 

Polski akcent wśród wyróżnionych

 

Medale dla najlepszych drużyn to nie jedyne nagrody. Władze FIVB tradycyjnie doceniły najlepszych graczy na swoich pozycjach. Wśród laureatów nagród indywidualnych znalazło się trzech reprezentantów Rosji, czterech przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, a także jeden siatkarz reprezentacji Polski. Bartosz Bednorz, który był liderem w ekipie biało-czerwonych, odebrał nagrodę dla najlepszego przyjmującego. MVP turnieju w Chicago został natomiast Matthew Anderson.

 

Nagrody indywidualne Siatkarskiej Ligi Narodów 2019:

 

Najlepszy przyjmujący: Bartosz Bednorz (Polska), Dmitry Volkov (Rosja)

Najlepszy środkowy: Maxwell Holt (Stany Zjednoczone), Ivan Iakovlev (Rosja)

Najlepszy atakujący: Egor Kliuka (Rosja)

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (Stany Zjednoczone)

Najlepszy libero: Eric Shoji (Stany Zjednoczone)

MVP: Matthew Anderson (Stany Zjednoczone)

 

Źródło: Informacja własna