Poważne zmiany w bydgoskiej siatkówce

Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek 2018/2019 wiadomo było, że w Chemiku Bydgoszcz dojdzie do poważnych zmian, które mają poprawić funkcjonowanie i jakość klubu. W ciągu ostatnich tygodni z klubem pożegnała się większość zawodników i trener, a teraz oficjalnie wiadomo, że w drużyna ma nowego właściciela i prezesa. 

 

Stowarzyszenie ‚Bydgoska Siatkówka’ powołała w tym roku grupa pasjonatów, kibiców i sponsorów, którzy od dłuższego czasu zdawali sobie sprawę, że dalsze funkcjonowanie klubu w poprzednim układzie właścicielskim będzie coraz trudniejsze, a los jedynej męskiej drużyny reprezentującej Bydgoszcz i region w Polskiej Lidze Siatkówki jest zagrożony.

 

Po kilkumiesięcznych, niełatwych negocjacjach Stowarzyszenie uzgodniło z Piotrem Alojzym Sieńko, większościowym udziałowcem prowadzącej drużynę spółki Łuczniczka Bydgoszcz warunki przejęcia pakietu akcji. Na mocy podpisanej umowy Stowarzyszenie ‚Bydgoska Siatkówka’ przejęło 91,6% akcji, 7,4% nadal kontroluje BKS Chemik Bydgoszcz, a 1% pozostał w rękach Piotra Alojzego Sieńko.

 

Nowym Prezesem spółki Łuczniczka SA został Wojciech Jurkiewicz, były siatkarz, wieloletni kapitan bydgoskiej drużyny, który po zakończeniu kariery postanowił osiedlić się w Bydgoszczy. „Bydgoszcz to świadomie wybrane z żoną nasze miejsce na ziemi i nie wyobrażam sobie naszego miasta bez ekstraklasowej męskiej siatkówki. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że sytuacja klubu nie jest prosta, ale zapewniam, że razem z pozostałymi członkami Stowarzyszenia zrobimy wszystko by najpierw utrzymać drużynę w PLS, a potem krok po kroku odbudować jej pozycję” – powiedział Wojciech Jurkiewicz, nowy Prezes Łuczniczka Bydgoszcz SA. Dla klubu z pewnością będzie to powiew świeżości i wprowadzenie nowych pomysłów, które mają na celu podniesienie poziomu zespołu.

 

Członkowie Stowarzyszenia podkreślają, że dla nich, ale przede wszystkim dla rozwoju siatkówki w Bydgoszczy kluczowe znaczenie ma ścisła, dobra współpraca z BKS Chemik. Podczas pierwszych spotkań wyjaśniono wszelkie nieporozumienia, prezesi są w stałym kontakcie, a dla drużyny seniorów BKS Chemik jest i będzie naturalnym, najważniejszym partnerem w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży. „Ta zmiana to nie tylko nowy właściciel, ale przede wszystkim nowa jakość, inny styl działania i zarządzania – celem jest sportowy sukces, a drogą do jego osiągnięcia transparentność, szacunek dla kibiców i sponsorów, współpraca z nimi, budowa siatkarskiej rodziny, która zarządza seniorską drużyną, ale troszczy się o szkolenie młodzieży i popularyzację siatkówki” – mówił Tomasz Konieczyński, Członek Zarządu stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka.

 

Najbliższe tygodnie to kluczowy dla klubu moment – z końcem lipca upływa termin na złożenie wniosku licencyjnego na grę w PLS, a wcześniej trzeba uzgodnić warunki spłaty zaległości finansowych i jednocześnie zakończyć budowanie drużyny. Trenerem Chemika pozostanie Przemysław Michalczyk, większość zawodników na nowy sezon zakontraktował jeszcze poprzedni zarząd, w tej chwili trwając negocjacje z kandydatami na pozycje atakującego i ofensywnego przyjmującego. Sportowy cel na najbliższy rok to utrzymanie drużyny w PLS. „Przed nami długi marsz, nie obiecujemy cudu – czeka nas wieloletnia praca, właśnie ją rozpoczynamy, odpowiedzialni, świadomi problemów, ale z przekonaniem, że drużyna bydgoskich siatkarzy odzyska dawny blask, a hala Immobile Łuczniczki zapełni się kibicami. Chciałbym zaapelować do wszystkich, którym na sercu leży dobro męskiej siatkówki w Bydgoszczy – rozpoczynamy misję ratunkową – stąd prośba do wszystkich kibiców, sympatyków, sponsorów – ta grupa społeczników, która wzięła odpowiedzialność za klub potrzebuje wsparcia, każda pomoc się liczy, sukces będzie możliwy, jeśli na nowo tchniemy energię w całą bydgoską, siatkarską rodzinę” – mówi Maciej Grześkowiak, Członek Zarządu Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka

 

 

 

Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka utworzyli:

Wojciech Jurkiewicz – siatkarz, wieloletni kapitan bydgoskiej drużyny

Wojciech Jaworski – biznesman, właściciel sieci salonów samochodowych Toyota, BMW, VW

Maciej Grześkowiak – PR Manager, były dziennikarz i wiceprezydent Bydgoszczy

Marcin Farbotko – biznesman, właściciel firmy GALACTICA

Sławomir Jankowski – biznesman, właściciel firmy PIXEL

Tadeusz Łabęcki – biznesman, właściciel Hurtowni Narzędzi VISŁA

Radosław Wankiewicz – biznesman, właściciel firmy 600 DPI

Jakub Bieszke – biznesman, współwłaściciel firmy Tarpol – przez wiele lat odpowiedzialny za organizację meczów Łuczniczki Bydgoszcz

Jerzy Nowakowski – ojciec i menadżer wychowanków bydgoskiej siatkówki – Poli i Jana Nowakowskich

Tomasz Konieczyński – szef marketingu Łuczniczki Bydgoszcz SA w latach 2006-2015

 

 

Zarząd Stowarzyszenia:

Wojciech Jaworski – Prezes

Maciej Grześkowiak – Członek Zarządu

Tomasz Konieczyński – Członek Zarządu

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/opracowanie własne