Znamy skład Polaków na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów

Reprezentacja Polski jutro rozpocznie zmagania w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów, który rozgrywany jest w Chicago. Dziś poznaliśmy oficjalnie skład drużyny, która będzie walczyła o jak najlepsze wyniki w tej prestiżowej imprezie. W szeregach reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Andrzej Wrona, a jako asystent selekcjonera zadebiutuje trener Jakub Bednaruk.

 

Lider i wicelider na początek

 

Reprezentacja Polski w środę rozpocznie zmagania w drugim w historii turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów, formuły, która zastąpiła Ligę Światową. Biało-czerwoni turniej w Chicago zainaugurują meczem z liderem tabeli po fazie interkontynentalnej, reprezentacją Brazylii, a następnego dnia zmierzą się z wiceliderami rankingu, Irańczykami. Z obydwiema reprezentacjami podopieczni trenera Vitala Heynena przegrali w fazie interkontynentalnej – z Canarinhos po czterech setach, zaś z kadrą Iranu po tie-breaku.

 

Zmiany na pięciu pozycjach 

 

Dzień przed startem decydującej fazy drugiej edycji rozgrywek poznaliśmy oficjalny skład reprezentacji Polski, która będzie walczyła o jak najlepszy rezultat. W porównaniu do zespołu, który trener Vital Heynen miał do dyspozycji w Lipsku, doszło do kilku zmian. Na pozycji libero Damiana Wojtaszka zastąpił Jędrzej Gruszczyński, w miejsce środkowego Mateusz Bieńka pojawił się po raz pierwszy w tym sezonie kadrowym Andrzej Wrona, na pozycji przyjmującego Aleksandra Śliwkę zastąpił Bartosz Kwolek, a na ataku zamiast Bartosza Filipiaka, który obecnie walczy razem z akademicką drużyną na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, pojawi się Bartłomiej Bołądź. Do zmian doszło także w sztabie szkoleniowym. Do Stanów Zjednoczonych jako asystent trenera Vitala Heynena poleciał szkoleniowiec MKS-u Będzin, Jakub Bednaruk. Trenerzy Michał Gogol i Sebastian Pawlik razem z pozostałymi graczami zostali w Polsce.

 

Skład reprezentacji Polski na Final Six:

 

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Andrzej Wrona

Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak

 

Sztab szkoleniowy:

 

Trener: Vital Heynen

Asystent trenera: Jakub Bednaruk

Statystyk: Iwo Wagner

Lekarz: Sebastian Zabierak

Fizjoterapeuta: Mariusz Godlewski

Kierownik drużyny: Elżbieta Poznar

 

Źródło: http://www.pzps.pl / opracowanie własne