Patryk Czarnowski nowym środkowym klubu z Zawiercia

Włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie zakontraktowali właśnie nowego zawodnika. Na przenosiny z Bełchatowa do Zawiercia zdecydował się doświadczony środkowy Patryk Czarnowski. O miejsce w wyjściowym składzie zespołu siatkarz będzie walczył z Bartoszem Gawryszewskim, Marcinem Kanią i Łukaszem Swodczykiem.

 

Wrócić do gry

 

Patryk Czarnowski karierę seniorską rozpoczynał w 2004 roku, kiedy to dołączył do zespołu z Olsztyna. W olsztyńskim klubie środkowy spędził trzy sezony, a pobyt w drużynie Patryk Czarnowski zakończył z dwoma srebrnymi oraz dwoma brązowymi medalami mistrzostw Polski. Od sezonu 2007/2008 siatkarz zdecydował się na występy w Jastrzębskim Węglu, gdzie miał więcej szans na zaprezentowanie swoich umiejętność i zaczął odgrywać kluczową rolę w zespole. Patryk Czarnowski w Jastrzębskim Węglu występował do 2010 roku, lecz po dwóch sezonach jakie spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, środkowy zdecydował się na powrót do jastrzębia. W barwach jastrzębskiej drużyny siatkarz wywalczył brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz cztery medale krajowych rozgrywek. Również do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Patryk Czarnowski powrócił w 2015 roku i wraz z kędzierzyńskim zespołem wywalczył dwa mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski. Przed sezonem 2017/2018 środkowy związał się umową z PGE Skrą Bełchatów. O ile pierwszy sezon w barwach bełchatowskiej Skry Patryk Czarnowski może uznać za udany, to sezon 2018/2019 niekoniecznie. Zespół spisywał się znacznie poniżej oczekiwań ostatecznie zajmując szóste miejsce, lecz sam zawodnik z powodu kontuzji nie mógł pomóc drużynie. Teraz Patryk Czarnowski zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na rewelację ostatniego sezonu Aluron Virtu Wartę Zawiercie. O miejsce w wyjściowym składzie Patryk Czarnowski będzie rywalizował z Bartoszem Gawryszewskim, Marcinem Kanią oraz Łukaszem Swodczykiem.

 

 

Stabilizacji nigdy dość

 

W porównaniu z przygotowaniami do sezonu 2018/2019 w zespole nie dojdzie do wielu zmian, bowiem z zespołem pożegna się tylko trzech zawodników Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno oraz Michał Żuk. Pozostali zawodnicy zdecydowali się na pozostanie w Zawierciu, do zmian również nie dojdzie na stanowisku pierwszego trenera a zespół w dalszym ciągu prowadził będzie Mark Lebedew. Taki bieg wydarzeń z pewnością jest korzystny dla zawiercian i ułatwi walkę o coraz wyższe cele w sezonie 2019/2020.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne