Nowy atakujący w Będzinie

MKS Będzin zakontraktował nowego atakującego, który będzie bronił barw zespołu w nadchodzących rozgrywkach. Kontrakt z klubem podpisał Michał Superlak, który ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Gwardii Wrocław, a o miejsce w wyjściowym składzie będzińskiej drużyny będzie walczył z Rafałem Faryną. 

 

Powrót do PlusLigi

 

Michał Superlak, po rocznej przerwie, powraca do PlusLigi. W poprzednim sezonie reprezentował Gwardię Wrocław, występującą na jej zapleczu. 26-latek był jedną z wiodących postaci w ekipie z Dolnego Śląska, o czym świadczy jego czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących i atakujących tej klasy rozgrywkowej. „Michał to jeden z najlepszych atakujących I ligi, a ja widzę u niego jeszcze ogromne rezerwy. W poprzednich klubach, czasem po ciężkiej pracy, udawało mi się podnieść ich umiejętności i jestem pewien, że w nowym sezonie będzie podobnie” – przyznał Jakub Bednaruk. Wcześniej Michal Superlak występował w SMS-ie Spała (w latach 2009-2012), skąd przeniósł się do Cuprum Lubin, a następnie do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Siatkarz grał również w TS Victorii Wałbrzych czy Dafi Społem Kielce. Teraz Michał Superlak zdecydował się na podpisanie umowy z MKS-em Będzin, co będzie dla niego powrotem do PlusLigi. Już krótka rozmowa z trenerem uświadomiła mi jak duży postęp mogę zrobić pod jego okiem i to w każdym elemencie. Rywalizacja pomiędzy mną i Rafałem rozpocznie się już od pierwszego treningu, jednak najważniejsze jest to, abyśmy się uzupełniali, dając jak najwięcej dobrego całej drużynie” – przyznał siatkarz, który od pierwszego dnia okresu przygotowawczego zamierza walczyć o miejsce w podstawowym składzie MKS-u Będzin. Szkoleniowiec będzińskiego klubu zdementował również plotki na temat przyjścia do zespołu estońskiego atakującego, Renee Teppana. „Nie rozmawialiśmy z zagranicznymi atakującymi, bo jesteśmy przekonani, że nasi niczym nie będą im ustępować. Po analizie rynku i klubowych finansów zdecydowaliśmy, że postawimy na młody, gniewny, może mało doświadczony, ale ambitny atak” – zakończył trener.

 

 

W MKS-ie Będzin na ten moment jest jedenastu zawodników. Za rozegranie będzie odpowiadał Kanadyjczyk TJ Sanders, po przekątnej z nim zagrają Rafał Faryna oraz Michał Superlak. Będziński klub ma już skompletowane przyjęcie, gdzie występować będą: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer i Purya Fayazi. Na środku zagrają Artur Ratajczak, Dawid Gunia i Bartosz Schmidt, na libero natomiast ważny kontrakt ma Michał Potera.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne