Michał Ostrowski zostaje w Radomiu

Cerrad Czarni Radom intensywnie pracują nad zbudowaniem składu zespołu na kolejne rozgrywki ligowe. Dzisiaj włodarze klubu poinformowali, że w nadchodzącym sezonie kibice nadal będą mogli oglądać wychowanka, środkowego, Michała Ostrowskiego. Na razie nie wiadomo z kim, oprócz Alena Pajenka, będzie rywalizował Ostrowski.

 

Kolejny rok w Radomiu

 

Michał Ostrowski jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z Cerrad Czarnymi Radom. Siatkarz z radomskim zespołem jest związany od 2011 roku, w 2012 roku wywalczył z drużyną awans do I Ligi, a rok później do PlusLigi. Dla środkowego będzie to już siódmy rok spędzony na plusligowych parkietach w barwach radomskiego zespołu. Michał Ostrowski rozegrał 114 spotkań podczas których dołożył do dorobku Cerrad Czarnych Radom 265 punktów. Wcześniej radomski klub poinformował o przedłużeniu kontraktu ze słoweńskim środkowym, Alenem Pajenkiem. „Na pozycji środkowego obok Michała Ostrowskiego zobaczymy również w nowym sezonie Alena Pajenka, który także zostaje w naszym klubie. W kolejnych tygodniach podamy informacje o kolejnych zawodników, którzy będą występować na tej pozycji” – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

 

 

Będą kolejne zmiany

 

Cerrad Czarni Radom po zakończeniu rozgrywek pożegnali się z ośmioma zawodnikami, z których część pozostanie w PlusLidze. Z klubu odeszli Wojciech Żaliński, Reto Giger, Kacper Wasilewski, Jakub Rybicki, Norbert Huber, Maksim Zhigalov, Jan Fornal i Kamil Kwasowski. Włodarzom radomskiego zespołu udało się jednak zatrzymać część graczy. Umowę z klubem przedłużył rozgrywający i zarazem kapitan Cerradu Czarnych Radom, Dejan Vinčić, a nowym graczem został Michał Kędzierski, wracający do Polski po rocznym pobycie we Włoszech. W klubie na kolejny rok pozostaje również doświadczony słoweński środkowy, Alen Pajenk, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Michałem Ostrowskim i zawodnikami, których nazwiska poznamy niebawem. W kolejnym sezonie na ataku występować będą Michał Filip i Karol Butryn, na libero natomiast zagrają Michał Ruciak i Mateusz Masłowski. Radomski klub na razie dysponuje jednym przyjmującym, kontrakt z zespołem podpisał bowiem Bartosz Firszt.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne