Belgijski przyjmujący w beniaminku PlusLigi

MKS Ślepsk Malow Suwałki zamknął właśnie kadrę na debiutanckie rozgrywki 2019/2020. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do beniaminka PlusLigi jest belgijski przyjmujący, reprezentant kraju, Kevin Klinkenberg. Dla Belga jest to powrót do polskiej ligi, w sezonie 2015/2016 bronił bowiem barw Łuczniczki Bydgoszcz. 

 

Powrót do Polski 

 

Kevin Klinkenberg występował w Łuczniczce Bydgoszcz w sezonie 2015/2016, a teraz zdecydował się na powrót do Polski. Reprezentant Belgii podpisał umowę z beniaminkiem PlusLigi, MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. W latach 2007-2013 zawodnik występował w rodzimej lidze, gdzie bronił barw VC Maaseik, z którym zdobył cztery Puchary Belgii, Superpuchary, cztery mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa kraju. Kolejne dwa lata Kevin Klinkenberg spędził w lidze francuskiej, gdzie grał dla Tours VB, zdobywając z nim dwa Puchary Francji, dwa mistrzostwa oraz Superpuchar kraju. Kolejnym przystankiem Belga była Łuczniczka Bydgoszcz, z której przeniósł się do Włoch, gdzie przez rok grał w Top Volley Latinie, a następnie w Powervolley Milano. Ostatni rok siatkarz spędził w lidze tureckiej, gdzie występował w szeregach Fenerbahce, zdobywając z nim mistrzostwo i Puchar Turcji. Na rozgrywki 2019/2020 Kevin Klinkenberg zdecydował się wrócić do Polski i wybrał ofertę MKS-u Ślepsk Malow Suwałki.

 

Po zakontraktowaniu Kevina Klinkenberga kadra MKS-u Ślepsk Malow Suwałki na debiutancki sezon 2019/2020 została zamknięta. Na czele zespołu stał będzie wracający do Polski trener Andrzej Kowal, a w sztabie pozostał Andrzej Sawicki. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z klubem z Suwałk pożegnali się: Mateusz Laskowski, Jenia Kapaiev, Jan Tomczak i Jakub Macyra. Nowe umowy z klubem podpisali: Jakub Rhonka, Paweł Filipowicz, Kamil Skrzypkowski, Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński i Damian Słabiński. Do zespołu dołączyli również już nowi zawodnicy. Nowym nabytkiem MKS-u Ślepska Malow Suwałki jest Joshua Tuaniga, do klubu dołączy również Bartłomiej Bołądź wracający do PlusLigi, w zespole będzie występował z Andreasem Takvamem, z którym grał w niemieckiej Bundeslidze. Nowym nabytkiem drużyny został również doświadczony libero Adrian Stańczak. Kontakt z drużyną podpisał także Nicolas Szerszeń.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne