Norbert Huber wzmacnia PGE Skrę Bełchatów

Drugim nowym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie umowy z PGE Skrą Bełchatów jest Norbert Huber. Środkowy ostatnie dwa sezony spędził w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Huber o miejsce w podstawowym składzie bełchatowskiego zespołu walczył będzie na pewno z Karolem Kłosem oraz Jakubem Kochanowskim. 

 

PlusLigowa przeszłość

 

Norbert Huber pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w Cerrad Czarnych Radom, z którymi podpisał kontrakt przed sezonem 2017/2018. Wówczas wygrał on rywalizację o pierwszą szóstkę z Michałem Ostrowskim, tworząc z Dmytro Teryomenko duet środkowych. Huber występował w radomskim klubie również rozgrywkach 2018/2019 i był jedną z armat napędowych tej drużyny w tamtym czasie. Przyczynił się do wywalczenia z Cerradem Czarnymi Radom najwyższej pozycji w historii występów w PlusLidze.  Warto wspomnieć, że Norbert Huber przed rozpoczęciem kariery seniorskiej zasilał takie kluby jak SMS Brzozów (2012-2013), AKS Resovia (2013-2017) oraz był uczniem SMS PZPS-u Spała. Teraz Norbert Huber zdecydował się na podpisanie umowy z PGE Skrą Bełchatów, która będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata. Norbert to kolejny zawodnik młodego pokolenia, który może zrobić dużą karierę. Wierzymy w jego potencjał, który pokazał chociażby przez ostatni sezon w Radomiu oraz zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji. To kolejny Polak, któremu chcemy dać szansę na rozwój, ale jednocześnie zwiększy rywalizację na pozycji środkowych. Niełatwo przecież będzie walczyć o miejsce w składzie z Kubą Kochanowskim i Karolem Kłosem. To może tylko zaprocentować, zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika” – powiedział Konrad Piechocki, prezes PGE Skry. Zakontraktowanie Norberta Hubera zamknęło skład bełchatowian na kolejne rozgrywki ligowe.

 

 

Bogactwo medali

 

W szeregach AKS-u Resovii Norbert Huber zdobył  wicemistrzostwo Młodej Ligi  w 2014 roku, rok później sięgnął po mistrzostwo Polski kadetów, a w 2016 roku zapiał na swoim koncie mistrzostwo Polski juniorów wywalczone w Leżajsku. Ostatnim tytułem, który osiągnął z rzeszowską drużyną w 2017 w Kętrzynie było mistrzostwo na poziomie juniorskim. Norbert Huber wraz z reprezentacją Polski juniorów, która składała się głownie z rocznika dziewięćdziesiątego siódmego i kilku zawodników z rocznika dziewięćdziesiątego ósmego, sięgnął po mistrzostwo Europy juniorów w 2016 w Bułgarii oraz po złoty medal mistrzostw świata juniorów w 2017 roku w czeskim Brnie. Wraz z drużyną zanotował serię 40 zwycięskim spotkań z rzędu.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: skra.pl/opracowanie własne