Nicolas Szerszeń zagra w klubie z Suwałk

Włodarze beniaminka PlusLigi, MKS Ślepsk Malow Suwałki budują skład na nadchodzące rozgrywki ligowe. Umowę z zespołem podpisał były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Nicolas Szerszeń, który do tej pory występował głównie w lidze akademickiej w Stanach Zjednoczonych. O miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z Kamilem Skrzypkowskim i Jakubem Rohnką. 

 

Kolejny rok w Polsce

 

Nicolas Szerszeń do Polski przeniósł się po ukończeniu Ohio State University, z zespołem tego uniwersytetu dwukrotnie zdobył złoto NCAA kolejno w latach 2016 i 2017. Przyjmujący dołączył do Asseco Resovii Rzeszów, lecz w rozgrywkach 2018/2019 nie miał wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ przez kilka miesięcy zmagał się z kontuzją. Przed sezonem 2019/2020 Nicolas Szerszeń zdecydował się na podpisanie kontraktu z beniaminkiem PlusLigi, MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Siatkarz o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Jakubem Rohnką i Kamilem Skrzypkowskim, którzy zdecydowali się na pozostanie w klubie. Do drużyny dołączy również jeszcze jeden zawodnik na tej pozycji.

 

 

Powrót do PlusLigi

 

MKS Slepsk Malow Suwałki zakontraktował również nowego środkowego. Do zespołu dołączy Andreas Takvam, który w latach 2014-2016 występował w Effectorze Kielce. Po odejściu z Kielc Norweg zdecydował się na podpisanie kontraktu w niemieckiej Bundeslidze, gdzie dołączył do VfB Friedrichshafen. Z tym zespołem siatkarz wywalczył trzy Puchary i trzy Superpuchary Niemiec, a także trzy wicemistrzostwa kraju. „Jestem naprawdę podekscytowany tym, że w nadchodzącym sezonie ponownie będę mógł zagrać w PlusLidze” – powiedział Andreas Takvam po podpisaniu umowy z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Norweg będzie rywalizował o pozycję na boisku z Łukaszem Rudzewiczem i Wojciechem Siekiem.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne